Co robić w Kazimierzu Dolnym w weekend (25-27 maja)?

Spędzasz majowy weekend w Kazimierzu? Koniecznie sprawdź program kulturalny naszego miasta. Jak zwykle bogaty jest w ciekawe imprezy i wydarzenia.

25 maja, piątek

20:00 Koncert Pawła Szymańskiego (Trzeci Księżyc, Mały Rynek 1)
Paweł Szymański pisze piosenki, śpiewa, gra na gitarze akustycznej w stylu fingerpicking i doskonale posługuje się harmonijką ustną. Nie można tej muzyki jednoznacznie określić i zaszufladkować. Słychać w niej folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americana itp. Ilość miejsc na koncert jest ograniczona. Wstęp: 20 zł.

21:00 Projekcje w kinie plenerowym: U Pana Boga za piecem Jacka Bromskiego (Restauracja Stara Łaźnia ul. Senatorska 21)

Wystawa VIII Kazimierskiej Pleneriady Uczelni Artystycznej (KOKPiT, ul. Lubelska)

Wystawa „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)

Wystawa młodego plakatu (Studio KZMRZ, ul. Rynek 23)


26 maja, sobota

9.30 Rajd rowerowy przełomem Wisły „Na Święto Wina”
Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień" zaprasza na rajd rowerowy przełomem Wisły „Na Święto Wina”, który odbędzie się 26 maja br. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 maja.

12:00 IX Święto Wina (Muzeum Nadwiślańskie Oddział Zamek w Janowcu)
Święto Wina to okazja do degustacji lokalnych win i przysmaków. Wydarzeniu towarzyszy kiermasz produktów regionalnych, piknik, koncerty, zabawa taneczna i wiele innych atrakcji.

14:00 Wernisaż wystawy Aleksandry Rybak (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)
Aleksandra Rybak została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej „Prezentacje 2017”, który poświęcony był zagadnieniu „Srebro i Papier”. Artystka przedstawiła pracę zatytułowaną „Czerw”, w której w nowatorski i oryginalny sposób połączyła umiejętności rzeźbiarskie ze złotniczymi. Wstęp na wystawę jest wolny.

14:00 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK (Biuro PTTK Rynek 27 wejście od ul. Browarnej)
Zapisy.

16:00 Wycieczka z przewodnikiem „Kazimierz od kuchni”
Wycieczka po malowniczym Kazimierzu Dolnym dla turystów indywidualnych. Dla chętnych, po zwiedzaniu kolacja, podczas której będzie można spróbować ośmiu regionalnych potraw. Zgłoszenia chętnych do udziału w kolacji przyjmowane są do piątku, do godziny 12:00. Cena wycieczki: 15 zł dorośli, 5 zł dzieci powyżej 5. roku życia, 0 zł dzieci młodsze niż 5 lat. Cena wycieczki z kolacją: 45 zł dorośli, 35 zł dzieci powyżej 10 lat, 20 zł dzieci w wieku 5-10 lat.

16:00 Sobota Literacka (KOKPiT, ul. Lubelska)
Podczas najbliższego spotkania uczestnicy będą rozmawiać o „Balladzie o pewnej panience” autorstwa Szczepana Twardocha.

21:00 Projekcje w kinie plenerowym: Chce się żyć Macieja Pieprzycy (Restauracja Stara Łaźnia ul. Senatorska 21)

21:00 Koncert Jana Michalca i Michela Monoda (Studio KZMRZ ul. Rynek 23) Wstęp 20 zł

Wystawa VIII Kazimierskiej Pleneriady Uczelni Artystycznej (KOKPiT, ul. Lubelska)

Wystawa „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)

Wystawa młodego plakatu (Studio KZMRZ, ul. Rynek 23)


27 maja, niedziela

12:00 Spacer nowym szlakiem turystycznym „Kazimierz dwóch księżyców” (taras Domu Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19)
rasa poświęcona jest Marii i Jerzemu Kuncewiczom. W rolę przewodnika po tajemniczych i często trudno dostępnych miejscach, związanych z barwną parą pisarzy, wcieli się Monika Januszek-Surdacka, kierownik oddziału literackiego MNKD. Udział w spacerze jest bezpłatny.

12:30 Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK (Biuro PTTK Rynek 27 wejście od ul. Browarnej)
Zapisy do 26 maja do godziny 17.00.

20:00 Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale (Dziedziniec pałacu Marynki w Puławach)
Wielkie widowisko operowe z muzyką Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego na dziedzińcu pałacu Marynki w Puławach z udziałem solistów, orkiestry, chóru, zespołów tanecznych i kapel ludowych. Widowisko zorganizowano w ramach III Festiwalu im. Wincentego i Franciszka Lesslów w Puławach. Wstęp wolny.

Wystawa Aleksandry Rybak (Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)

Wystawa „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego” (Gmach Główny Muzeum Nadwiślańskiego, ul. Rynek 19)

Wystawa młodego plakatu (Studio KZMRZ, ul. Rynek 23)

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę