Co z opłatami za ogródki w rynku?

Na ostatniej sesji Rady Miasta wróciła sprawa wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego z tytułu prowadzania ogródków kawiarnianych na rynku.
Radni chcieliby, żeby opłaty te były wyższe w sezonie, a niższe – poza nim, czyli by wynosiły odpowiednio 1 zł w okresie od dnia 1 kwietnia do dnia 30 września i 50 gr w okresie od 1 października do 31 marca.
- Intencją rady było zachęcenie przedsiębiorców prowadzących działalność w rejonie rynku do korzystania z ogródków w okresie zimowym – mówił na sesji 29 kwietnia radny Janusz Kowalski.
Sprawa wróciła, ponieważ pomysł radnych prawnicy gminni odrzucili  jako niezgodny z ustawą.
- Jeżeli chodzi o możliwość zmniejszenia stawki za zajęcie pasa drogowego, prawnik przygotował nam opinię negatywną. Zróżnicowanie tej stawki nie jest możliwe – poinformował na sesji burmistrz Artur Pomianowski. – W tej chwili wszyscy się zastanawiamy, jak pomóc przedsiębiorcom poszkodowanym przez pandemię, więc nie widzę sensu procedowania uchwały o podwyżce opłat z 67 gr na 1 zł. Odłożyliśmy to na razie w czasie. Po sezonie wrócimy do tego tematu.
Radni jednak uważają, ze zróżnicowanie opłat wpłynęłoby na ożywienie ruchu turystycznego poza sezonem.
- To wyjście do lokalnego biznesu, by mógł funkcjonować przez cały rok – mówi radny Ryszard Rybczyński. – Szukamy takich rozwiązań, które będą odpowiadały naszym wewnętrznym uwarunkowaniom.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę