Powstanie chodnik do Bochotnicy

Skomentuj (18)

Prośby o połączenie chodnikiem Kazimierza Dolnego i Bochotnicy płyną do Urzędu Miasta od lat. Teraz jest realna szansa na to, by ten niewielki odcinek chodnika powstał.

Brak chodnika między Kazimierzem Dolnym a Bochotnicą doskwiera nie tylko mieszkańcom obu miejscowości, ale i turystom. Problem ten od lat jest poruszany na posiedzeniach Rady Miejskiej, jednak do tej pory inwestycja ta nie została zrealizowana. A jak powszechnie wiadomo, jest to miejsce, w którym wielokrotnie dochodziło do wypadków drogowych. I nie da się ukryć, że jest tam po prostu niebezpiecznie.

 

W ostatnim czasie Powiat Puławski wyszedł z propozycją do Gminy Kazimierz Dolny, by wspólnie rozwiązać ten problem. A dokładniej rzecz biorąc, by nadwiślańska gmina udzieliła pomocy rzeczowej Powiatowi Puławskiemu w zakresie realizacji zadania: budowa chodnika i oświetlenia drogowego Bochotnica – Kazimierz Dolny. Do tego potrzebna była specjalna uchwała i oczywiście zgoda kazimierskich radnych. Radni, wszyscy zgodnie zagłosowali na „tak”. Nikt się nie wstrzymał od głosu, nikt nie zagłosował „przeciw”. Co dalej?

 

- W chwili obecnej trwa przygotowanie dokumentacji technicznej – mówi krótko burmistrz Kazimierza Dolnego, Grzegorz Dunia.

 

- Gmina Kazimierz ma przygotować całą dokumentację - mówi Anna Nizioł, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. - A jeśli wystarczy funduszy, być może nawet zrealizować całą inwestycję. Powiatowy Zarząd Dróg, póki co nie ma pieniędzy na tą inwestycję. Zamierzamy jedynie położyć na drodze kawałek nowej nawierzchni.

 

- Gmina zobowiązała się udzielić powiatowi puławskiemu pomocy rzeczowej, czyli przygodowanie dokumentacji - mówi Grażyna Kiełbasa, skarbnik Urzędu Miasta w Kazimeirzu Dolnym. - Na ten cel przeznaczone zostało 50 tys. zł. Gdy dokumentacja zostanie przygotowana, gmina przekaże ją powiatowi.

 

Jak będzie przebiegała reszta prac? Kiedy inwestycja zostanie w końcu zrealizowana? Póki co, nikt nie chce odpowiedzieć na to pytanie. Oby jednak wszystkie te przygotowania przebiegały sprawnie, a inwestycja jak najszybciej została zrealizowana. Bo w chwili obecnej spacer z Bochotnicy do Kazimierza jest prawdziwym wyzwaniem, a niestety niektórzy, dość często takie wyzwanie muszą podejmować.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (18)

 • miieszkaniec
  oddać Kazimierz pod zarząd miastu Puławy oni wszystko zrobią a w Kazimierzu wystarczy sołtys dać mu etat 1500 zł do zebrania podatków a nie płacić zbędnym urzędnikom pensje za które w ciągu 1 roku starczy na chodniki i drogi do wszystkich posesji nawet i do 3 chałup w Witoszynie. Nie widzę potrzeby utrzymywania darmozjadów.
 • pijany znad Grodarza
  Jest lekarstwo. Jego nazwa to WYBORY SAMORZADOWE.
 • weronika
  Bochotnica, Doły, Mięćmierz,Dąbrówka i inne nie mają chodnika , zgadza się ale jest jeszcze taka wieś jak Witoszyn, potrzeba położyć 150 m płyt ,żeby można dojechać do trzech gospodarstw. Wystarczy trochę deszczu i nie ma dojazdu,chorego trzeba nieść na rękach bo karetka nie dojedzie.Wieś zapomniana , na położenie światłowodów czekamy już kilkanascie lat.Ale mamy prężnego radnego i przewodniczącego rady w jednej osobie p.Kozaka, który jak bufon siedzi na stołku obok burmistrza i tylko przytakuje (bo taki właśnie był potrzebny panu burmistrzowi)co mu każą.mamy tez bardzo obrotnego sołtysa co kłamie mieszkańców ,że na kazdej radzie zabiera głos i upomina się o drogę , o telefon a kłamie jak większość bywalców odbywających się rad gminnych.
  Przepraszam,że poruszam inne tematy niż w/w ale już nie mogę czytać o tych wyczynach naszej gminy.To wszystko jest chore i najgorsze ,że nie wyprodukowali na tę chorobę żadnego lekarstwa.
 • Ludwik
  Kolejne jaja - jak większość kiedy burmistrzem jest Grzegorz Dunia. On jedynie rządzi, ale nie zarząda. Nie umie chłopina i tyle!
 • pijany znad Grodarza
  @ narciarz chodnikowy.
  Przecież ja rownież o tym. / czytaj ze zrozumieniem/
 • OCH
  TO MOŻE NIECH BURMISTRZ ODWZAJEMNIA SIĘ WSZYSTKIM SWOIM KOLESIOM PO RÓWNO?
 • narciarz chodnikowy
  Wrażenie mam,że mix z pijanym nie byli nigdy na nartach w Kazimierzu.
  Inaczej wiedzieliby, że jedzie się tam samochodem, najlepiej pod sam budynek.
  Osób, które zmierzają tam pieszo jako żywo nie stwierdziłem ostatniej zimy.
  Może w kolejnych...
  Ale zaraz pojawi się temat, kto nie odśnieżył chodnika.
 • Glejt
  Spokojnie, będzie i na Dołach - tylko burmistrz dokończy budować swój pensjonat to i o dojście do niego zadba
 • xxxxx
  może na Dołach wreszcie,bo dojdzie do tragedii dzieciaki chodzą do wąwozu niby z opiekunami ale dość swobodnie.
 • pijany znad Grodarza
  "Brak chodnika między Kazimierzem Dolnym a Bochotnicą doskwiera nie tylko mieszkańcom obu miejscowości, ale i turystom. Problem ten od lat jest poruszany na posiedzeniach Rady Miejskiej, jednak do tej pory inwestycja ta nie została zrealizowana. A jak powszechnie wiadomo, jest to miejsce, w którym wielokrotnie dochodziło do wypadków drogowych. I nie da się ukryć, że jest tam po prostu niebezpiecznie."
  Droga Pani/e/ Uprzejmie proszę o umieszczenie przynajmniej JEDNEGO dokumentu, w ktorym to powyższe stwierdzenie / ta nieodzowność/ znalazłoby potwierdzenie.
  ps. P. Janusz Kowalski na swoim blogu przedstawia szereg dokomentow. Może by tak i tu.
 • Yoga
  To ja się pytam kto głosował na Putina ? Zebrał ponad 1000 głosów.Chcieliście to macie,teraz cicho siedzieć !
 • malkontent
  Ruch pieszy pomiędzy Bochotnicą ,a Kazimierzem,od kiedy????To absurd!Ale Pan burmistrz kolesiom musi...to zobowiązania.I jeszcze jedno, wraz z Panem Radnym Krukiem wymyślili,że będą robić drogę chłopom na pola, bo jak stwierdzili to największa potrzeba przedwyborcza,chi,chi,świat się simieje .A ja pytam gdzie Okale Mięćierz i inne rejony, choćby na Doły i tak potrzebny chodnik!!!
 • era
  Popieram ZZZZ na Dołach chodnik jest niezbędny a to z powodu zagrożenia dla turystów zmierzających do Wąwozu Korzeniowego.
 • Lolek
  A kiedy chodnik przy placu zabaw?
 • ZZZZ
  A kiedy chodnik na Dołach PANIE BURMISTRZU!!!
 • pijany znad Grodarza
  ja rownież odnoszę takie wrażenie, jak mix. Proszę spojrzeć w kierunku ODWROTNYM. Przepiękne SZLAKI ; Mięćmierz - Podgorz - Okale - Dabrówka i co? Pytam sie: i co?.
  Zalegalizowany / Burmistrz/ WOLUNTARYZM pierwszej wody.
 • e yo yo yo
  Mogli by nowy asfalt położyć...
 • mix
  Ta inwestycja była w planach od dawna.Chodziło nie o zapewnienie bezpiecznej komunikacji pieszej pomiędzy dwiema miejscowościami,a dogodne dojście do wyciągu narciarskiego byłego radnego a jednocześnie przyjaciela burmistrza Grzegorza Duni. Więc po co ta ściema???Oczyszczalnia ścieków też jest remontowana pod tym kontem?O takich sprawach trzeba mówić jasno!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę