Było groźnie, jest pięknie

Niedziela w Kazimierzu budzi się piękna i słoneczna, chociaż początek weekendu był raczej niepokojący. 

Wielu mieszkańców Kazimierza otrzymało w piątkowe popołudnie komunikaty pogodowe z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

 

- Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe - głosił alert RCB.

 

W ten sposób Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w czterech województwach testowało system powiadamiania o zagrożeniach, który wejdzie do użytku w grudniu.

 

- To było nagłe i niebezpieczne zjawisko, ale większość mieszkańców była na nie przygotowana serią komunikatów. Wszystkich zdarzeń w całym powiecie było 10, z czego w gminie Kazimierz Dolny strażacy interweniowali raz - mówi Krzysztof Morawski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Puławach. - Było to w miejscowości Rzeczyca, gdzie doszło do uszkodzenia konstrukcji dachu na budynku gospodarczym. Strażacy zabezpieczyli dach folią. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło powalonych drzew na szlakach komunikacyjnych i lokalnych spiętrzeń wody w rowach melioracyjnych; w miejscowości Grabówki gmina Wąwolnica doszło do zalania stajni. Najsilniejsze burze przeszły właśnie przez gminy 

Wąwolnica i Markuszów.  

 

W samym Miasteczku ulewa uniemożliwiła na zamku plenerowy koncert Kabaretu Młodych Panów, który na szczęście można było przełożyć na sobotę. Wiatr poprzewracał krzesełka w wielu kawiarnianych ogródkach w rynku. 

 

Burzowy piątek jest już wspomnieniem. W Kazimierzu trwa piękna słoneczna niedziela.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę