Było groźnie, jest pięknie

Niedziela w Kazimierzu budzi się piękna i słoneczna, chociaż początek weekendu był raczej niepokojący. 

Wielu mieszkańców Kazimierza otrzymało w piątkowe popołudnie komunikaty pogodowe z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

 

- Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe - głosił alert RCB.

 

W ten sposób Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w czterech województwach testowało system powiadamiania o zagrożeniach, który wejdzie do użytku w grudniu.

 

- To było nagłe i niebezpieczne zjawisko, ale większość mieszkańców była na nie przygotowana serią komunikatów. Wszystkich zdarzeń w całym powiecie było 10, z czego w gminie Kazimierz Dolny strażacy interweniowali raz - mówi Krzysztof Morawski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Puławach. - Było to w miejscowości Rzeczyca, gdzie doszło do uszkodzenia konstrukcji dachu na budynku gospodarczym. Strażacy zabezpieczyli dach folią. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło powalonych drzew na szlakach komunikacyjnych i lokalnych spiętrzeń wody w rowach melioracyjnych; w miejscowości Grabówki gmina Wąwolnica doszło do zalania stajni. Najsilniejsze burze przeszły właśnie przez gminy 

Wąwolnica i Markuszów.  

 

W samym Miasteczku ulewa uniemożliwiła na zamku plenerowy koncert Kabaretu Młodych Panów, który na szczęście można było przełożyć na sobotę. Wiatr poprzewracał krzesełka w wielu kawiarnianych ogródkach w rynku. 

 

Burzowy piątek jest już wspomnieniem. W Kazimierzu trwa piękna słoneczna niedziela.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę