Budżet obywatelski zostanie przeznaczony na sprzęt do rehabilitacji

Skomentuj (2)

Decyzja zapadła. Tegoroczne środki z funduszu obywatelskiego przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

W tym roku dylematów nie było. Do Urzędu Miasta wpłynął tylko jeden wniosek o dofinansowanie inwestycji z budżetu obywatelskiego. Jest to projekt pod nazwą „Zakup sprzętu do organizowanego w Kazimierzu Dolnym gabinetu rehabilitacyjnego”. Pomysł wyszedł od członków kazimierskiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku a złożyła go Joanna Sikora.

- Swój wkład w tę inwestycję mogą włożyć mieszkańcy miasta – mówi  Joanna Sikora. - Takim wkładem byłby zakup ze środków funduszu obywatelskiego przynajmniej kilku niezbędnych sprzętów do zabiegów. Sprzęt jest bardzo drogi i za 40 tys. zł można zakupić niewiele, lecz i ta kwota na pewno pomoże i przyspieszy zorganizowanie w naszym mieście dobrego gabinetu do rehabilitacji.

Mimo tego, że wpłynął tylko jeden wniosek, konsultacje społeczne w ramach funduszu obywatelskiego musiały się odbyć a projekt musiał zostać poddany pod głosowanie. Zebrani na spotkaniu mieszkańcy – w sumie 27 osób – jednogłośnie zdecydowali, aby kwotę 40 tys. zł przeznaczyć na sprzęt rehabilitacyjny. Nikt nie miał żadnych wątpliwości.

- Gabinet rehabilitacyjny najpewniej ruszy w Kazimierzu Dolnym od przyszłego roku – mówi Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Rozmawiamy z firmą zewnętrzną, która ma na tyle wysoki kontrakt z NFZ, że jest w stanie się z nami nim podzielić. Wstępne ustalenia są takie, że dostaniemy wykwalifikowaną kadrę, kontrakt z NFZ, natomiast my musimy zapewnić warunki lokalowe i zakupić sprzęt. Dziękuję bardzo Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, że z takim pomysłem wyszedł, bo to bardzo nam ułatwi sprawę.

Jak mówi burmistrz Kazimierza, dzięki środkom z funduszu obywatelskiego, pieniądze na start są zapewnione. Resztę dołoży gmina. Wszystko w ramach możliwości finansowych. I choć na początek pewnie nie będzie to najlepiej wyposażony gabinet rehabilitacyjny w powiecie, z czasem będzie on doposażany, by nie odbiegał od standardów.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Macie błąd
  Chyba wniosek złożyła pani Joanna Sikora! A nie pani Flisiak-Syroka. Widzę ją na zdjęciu jak przemawia.
  • Redakcja
   Błąd już został poprawiony. Dziękujemy za uwagę.

   Redakcja

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę