Budżet obywatelski zostanie przeznaczony na sprzęt do rehabilitacji

Skomentuj (2)

Decyzja zapadła. Tegoroczne środki z funduszu obywatelskiego przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

W tym roku dylematów nie było. Do Urzędu Miasta wpłynął tylko jeden wniosek o dofinansowanie inwestycji z budżetu obywatelskiego. Jest to projekt pod nazwą „Zakup sprzętu do organizowanego w Kazimierzu Dolnym gabinetu rehabilitacyjnego”. Pomysł wyszedł od członków kazimierskiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku a złożyła go Joanna Sikora.

- Swój wkład w tę inwestycję mogą włożyć mieszkańcy miasta – mówi  Joanna Sikora. - Takim wkładem byłby zakup ze środków funduszu obywatelskiego przynajmniej kilku niezbędnych sprzętów do zabiegów. Sprzęt jest bardzo drogi i za 40 tys. zł można zakupić niewiele, lecz i ta kwota na pewno pomoże i przyspieszy zorganizowanie w naszym mieście dobrego gabinetu do rehabilitacji.

Mimo tego, że wpłynął tylko jeden wniosek, konsultacje społeczne w ramach funduszu obywatelskiego musiały się odbyć a projekt musiał zostać poddany pod głosowanie. Zebrani na spotkaniu mieszkańcy – w sumie 27 osób – jednogłośnie zdecydowali, aby kwotę 40 tys. zł przeznaczyć na sprzęt rehabilitacyjny. Nikt nie miał żadnych wątpliwości.

- Gabinet rehabilitacyjny najpewniej ruszy w Kazimierzu Dolnym od przyszłego roku – mówi Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Rozmawiamy z firmą zewnętrzną, która ma na tyle wysoki kontrakt z NFZ, że jest w stanie się z nami nim podzielić. Wstępne ustalenia są takie, że dostaniemy wykwalifikowaną kadrę, kontrakt z NFZ, natomiast my musimy zapewnić warunki lokalowe i zakupić sprzęt. Dziękuję bardzo Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, że z takim pomysłem wyszedł, bo to bardzo nam ułatwi sprawę.

Jak mówi burmistrz Kazimierza, dzięki środkom z funduszu obywatelskiego, pieniądze na start są zapewnione. Resztę dołoży gmina. Wszystko w ramach możliwości finansowych. I choć na początek pewnie nie będzie to najlepiej wyposażony gabinet rehabilitacyjny w powiecie, z czasem będzie on doposażany, by nie odbiegał od standardów.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • Macie błąd
  Chyba wniosek złożyła pani Joanna Sikora! A nie pani Flisiak-Syroka. Widzę ją na zdjęciu jak przemawia.
  • Redakcja
   Błąd już został poprawiony. Dziękujemy za uwagę.

   Redakcja

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę