Bitwa Warszawska ... na rynku!

Skomentuj (1)

Rynek stanie się w sobotę placem… Bitwy Warszawskiej. W akcji zobaczymy Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej.

79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej i coraz bliższa setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę są okazją do przedstawienia w Kazimierzu rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej 1920 r., którą zobaczymy w sobotę 1 września wieczorem w wykonaniu Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej. Stowarzyszenie to ma na swoim koncie między innymi słynne widowisko "Wołyń 1943 - 2013 - Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary" zrealizowane w 2013 r. w Radymnie, w związku z 70-tą rocznicą ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez OUN-UPA. W Kazimierzu na rynku zobaczymy rekonstruktorów w mundurach Wojska Polskiego (piechoty i ułanów) i Armii Czerwonej. Początek w sobotę 1 września o godzinie 19.30.

Zanim to jednak nastąpi, rekonstruktorzy pojawią się na kazimierskim zamku, gdzie 1 września w południe rozbiją obóz wojskowy z czasów Bitwy Warszawskiej. Do godziny 18.00 będzie można przyjrzeć się z bliska umundurowaniu i uzbrojeniu z tamtych czasów. Na zamku będą także prezentowane diaporamy z czasów wojny polsko – bolszewickiej.
Organizatorem imprezy jest Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Ewa
    Znowu strzelanina będzie. Ale ta jest publicznie zapowiadana. W lipcu znienacka postrzelała sobie już jakaś grupa rekonstrukcyjna

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę