Bitwa Warszawska ... na rynku!

Skomentuj (1)

Rynek stanie się w sobotę placem… Bitwy Warszawskiej. W akcji zobaczymy Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej.

79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej i coraz bliższa setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę są okazją do przedstawienia w Kazimierzu rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej 1920 r., którą zobaczymy w sobotę 1 września wieczorem w wykonaniu Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej. Stowarzyszenie to ma na swoim koncie między innymi słynne widowisko "Wołyń 1943 - 2013 - Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary" zrealizowane w 2013 r. w Radymnie, w związku z 70-tą rocznicą ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez OUN-UPA. W Kazimierzu na rynku zobaczymy rekonstruktorów w mundurach Wojska Polskiego (piechoty i ułanów) i Armii Czerwonej. Początek w sobotę 1 września o godzinie 19.30.

Zanim to jednak nastąpi, rekonstruktorzy pojawią się na kazimierskim zamku, gdzie 1 września w południe rozbiją obóz wojskowy z czasów Bitwy Warszawskiej. Do godziny 18.00 będzie można przyjrzeć się z bliska umundurowaniu i uzbrojeniu z tamtych czasów. Na zamku będą także prezentowane diaporamy z czasów wojny polsko – bolszewickiej.
Organizatorem imprezy jest Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Ewa
    Znowu strzelanina będzie. Ale ta jest publicznie zapowiadana. W lipcu znienacka postrzelała sobie już jakaś grupa rekonstrukcyjna

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę