Bieg SzlakTrafi po raz kolejny

Skomentuj (3)

zobacz więcej (25)

Ponad 500 biegaczy wystartowało na trzech trasach tegorocznego Biegu Szlak Trafi. Pierwsi zawodnicy stanęli na starcie już o piątej na Wzgórzu Zamkowym w Kazimierzu. Oni też ukończyli bieg najwcześniej.

Upał, spiekota i żar lejący się z nieba – taka pogoda przypadła na 6. Bieg Szlak Trafi, a mimo to na starcie stanęło ponad 500 biegaczy. Czy obawiali się pogody i trudów szlaku, który pewne ekstremum ma wpisane w nazwę?

- Jestem zrelaksowana i bardzo pozytywnie nastawiona – mówiła przed biegiem Iwona Deneka z Puław, która startowała na dystansie 21 km. –  Trasę znam, wiem, czego się spodziewać: na pewno jest błoto, ale wszystko jest do ominięcia. Nie boję się ani trasy, ani pogody. Jest nawodnienie – co 5 km są punkty wydawania wody. Bieganie to przyjemność, relaks, wolność!

I z takich właśnie powodów Bieg Szlak Trafi jest organizowany od sześciu już lat.

- Chcemy promować aktywność fizyczną, pokazywać ludziom piękny rejon Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, a trzeba przyznać, że na nasz bieg przyjeżdża coraz więcej osób z różnych zakątków Polski – mówi przedstawicielka organizatorów biegu Ola Księżak.

Z Przemyśla do Parchatki przyjechał Mieczysław Jałocha nauczyciel wychowania fizycznego i trener w Przemyskim Klubie Biegacza. Bieg Szlak Trafi to dla niego forma przygotowania się do Mistrzostw  Polski Weteranów na 100 km w Krynicy. 

- Trasa ciekawa, zróżnicowana, czyli wszystko: asfalt, drogi szutrowe, drogi polne, wąwozy – i to właśnie wąwozy dały najbardziej w kość – nierówno, mokro, leżące drzewa, które trzeba było przeskakiwać i przechodzić, trawy po kolana i po szyję, dużo pokrzyw, woda po pas – mówił tuż po biegu Mieczysław Jałocha. – Jednak pogoda mnie zmasakrowała, zwłaszcza na końcówce. Wyszło jednak nieźle, chociaż czwarte miejsce pozostawia lekki niedosyt: zawsze to miejsce poza podium… Ale wyszło dobrze.

Bieg Szlak Trafi to nie tylko zawody sportowe, ale właściwie festiwal biegowy, który oprócz sportowych zmagań daje okazję do wspólnego spędzenia czasu na powietrzu razem z rodziną. Dla najmłodszych organizowane są gry i zabawy, a starsi mogą zażyć relaksu pod chmurką i kibicować zawodnikom.

Bieg Ultra 57 km

Mężczyźni:

1 miejsce Artur Jędrych 4:34:12
2 miejsce Tobiasz Nowakowski 4:56:51
3 miejsce Kozyra Paweł 5:06:59

Kobiety:
1 miejsce Aneta Ściuba 5:31 :26
2 miejsce Barbara Przepiórka 6:17:28
3 miejsce Karolina Grzeszczyk 6:35:40

Bieg 21 km

Mężczyźni:

1 miejsce Michał Orzeł 1:45:14
2 miejsce Cezary Bednarz 1:47:29
3 miejsce Piotr Choroł 1:48:25

Kobiety:

1 miejsce Justyna Śliwiak 1:51:04
2 miejsce Natalia Mierzlikin 1:51:30
3 miejsce Karolina Lewandowska 1:55:45

Bieg 7 km

Mężczyźni:

1 miejsce Michał Borowiec 30:40
2 miejsce Kuba Tesluk 31:18
3 miejsce Paweł Dyś 34:00

Kobiety:

1 miejsce Kinga Tylutki 41:16
2 miejsce Edyta Daniluk 41:68
3 miejsce Ewelina Widelska 42:50

Wszystkie wyniki są dostępne tutaj:
https://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2018/1976-bieg-szlak-trafi-2018.html

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • czerwony beret LWP
  Takie atrakcje były CODZIENNOŚCIĄ w 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno Desantowej ( 6 PDPD ). Nie tylko w sierpniu - w słocie, błocie, we mgle i na mrozie. Nikt nam nie klaskał i nie podawał wody. Dumny byłem ( i jestem ), że tam byłem.
  • A.N.
   Jesteśmy z Tobą Czerwony Berecie :) Mój oklask dla Ciebie po tych wielu latach.
  • elo elo
   Też biję ci brawo!
   Ale żeby to przebiec trzeba dużo na CODZIEŃ się namęczyć bez oklasków i nikt wody nie podaje. Ten bieg to takie święto wy też jakieś tam w wojsku chyba mieliście...
   Biegają też ludzie w słusznym wieku. Ja mam 50 i dalej w takich imprezach biorę udział, a są i o wiele starsi. Takich biegaczy kosztuje to dużo wytrwałości. Jak się ma 20 parę to z dnia nadzień forma rośnie, a jak trochę więcej to niezła orka żeby się utrzymać.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2023? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2023.
Pokaż stopkę