Bieg Hardcora: Im gorzej, tym lepiej!

Skomentuj (5)

zobacz więcej (6)

Biegnij albo giń! To hasło rodem z gier komputerowych próbują przenieść do realu organizatorzy zaplanowanego na koniec września przełajowego Biegu Hardcora.

Położona na skraju Kazimierskiego Parku Krajobrazowego Parchatka znana jest miłośnikom nie tylko zimowego szaleństwa. To tu organizowane są sierpniowe Biegi Szlak Trafi, którym – jak sama nazwa wskazuje – braku szaleństwa zarzucić nie sposób.

- Muszę przyznać, że organizator, który układał trasę ma w sobie dużą dozę szaleństwa – mówi uczestnik Biegu Szlak Trafi na 57 km Mateusz Banaś z Katowic. – Były takie momenty, że trzeba było się ślizgać po błocie, przechodzić przez wodę po kolana. Ale nie spodziewałem się, że będzie tak fajnie!


Do tego zacnego grona dołącza teraz Bieg Hardcora, który – chociaż trasa planowana jest na około 5 km – ma zapaść uczestnikom głęboko w pamięć.


- Trasa będzie miała ponad 5 km i, miejmy nadzieję, będzie taka, że sił starczy jedynie na 3! Taki mamy ambitny plan – śmieje się Sławomir Kamiński prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Teraz. – Ale już samo dobiegnięcie do mety na pewno będzie czymś takim, że wnukom będzie się można chwalić, że ktoś taki bieg ukończył.
Start i meta Biegu Hardcora zaplanowane są przy stoku narciarskim Parchatka i choć trasy muszą się zapewne pokrywać chociaż w części z trasami Biegu Szlak Trafi, o ich przebiegu organizatorzy Biegu Hardcora nie chcą mówić zbyt wiele. Wiadomo, że będzie prowadzona między innymi wąwozami w okolicy stoku narciarskiego w Parchatce, w tym wieczne zielonym Skrzypnym Dołem. Wiadomo, jaki będzie profil trasy, ale już trasa  jako taka do samego startu pozostanie dla uczestników biegu tajemnicą.


Można się spodziewać, że na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, gdzie na 1 km kwadratowy przypada około 11 km wąwozów, bieg crossowy nie będzie sprawą łatwą, a organizatorzy tak zamierzają poprowadzić trasę, by wykorzystać nie tylko naturalne przeszkody terenowe, ale również wprowadzić nowe.


 - Samo przejście tej trasy sprawia, że człowiek czuje mięśnie w takich miejscach, w których by się w ogóle nie spodziewał – śmieje się Sławomir Kamiński. – A co dopiero będzie czuł ktoś, kto tę trasę przebiegnie, starając się zwyciężyć? Jeśli uda nam się zrealizować wszystkie nasze pomysły – a wszystkie są szalone – to mogę tylko powiedzieć, że będzie… grubo!


Bieg, którego pomysłodawcą jest Paweł Nocek ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Teraz, odbędzie się 24 września. Start o godzinie 12.00 spod Karczmy Parchatka.

 

Impreza odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych.

- Pogoda im gorsza, tym lepsza - mówią organizatorzy. - Im gorzej, tym lepiej!

Zgłoszenia można przesyłać na adres: kontakt@sisteraz.pl. Więcej informacji: 509 348 593 lub adresem e-mail: pawelnocek@interia.pl

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Ufff
  Całe szczeście nie przywleką się do kazimierza i znowu nie sparaliżują miasta. Jak nie biegi to rowery i jeszcze rajd ma być. Dajcie ludziom żyć wreszcie...
  • ja,
   Całkowicie zgadzam się z tą wypowiedzią
  • Ulka - Kazimierz
   Tak, dajcie ludziom żyć. Pytanie tylko: za co? ;-)
 • puławiak
  Brawo. SIS Teraz nie zwalnia tempa. Tak trzymać panowie.
 • Eeeeee
  Świetny pomysł :D

Mapa

Wyciągi narciarskie

Stok Narciarski Parchatka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę