Betlejemska Dobranocka

zobacz więcej (9)

Mimo tego, iż Święta Bożego Narodzenia już za nami, są ludzie i wydarzenia, które nie pozwolą nam tak szybko o świętach zapomnieć. Dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzu Dolnym przygotowały cykl spotkań z jasełkami, pt. „Betlejemska Dobranocka”.

„Betlejemską Dobranockę” przygotowały dzieci z klasy IIa i IIb szkoły podstawowej z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, a pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były Iwona Pisula i Iwona Budnik.

Dzieci z „Betlejemską Dobranocką” wystąpiły już dwukrotnie w szkole: przed publicznością uczniowską i przedszkolakami, a także przed rodzicami, emerytowanymi nauczycielami oraz przed innymi zaproszonymi gośćmi. Teraz planowana jest wyprawa do Domu Dziecka oraz na Oddział Szpitalny Dzieci Małych w Puławach. A tuż po Nowym Roku dzieci wystąpią przed czytelnikami w Bibliotece Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.

Podczas pierwszego przedstawienia „Betlejemskiej Dobranocki” były zbierane dary, głównie słodycze i zabawki. Udało się zebrać kilka kartonów czekolad, batonów, kubeczków i maskotek. Pani Iwona Pisula nie ukrywa zaskoczenia, bo jak sama opowiada, zamysł tej akcji był taki, aby biletem wstępu na przedstawienie był batonik lub czekoladka. Ten dar serca zatytułowany został „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane dzieciom z Domu Dziecka w Puławach podczas wizyty młodych artystów z „Betlejemską Dobranocką”.

„Betlejemska Dobranocka” to opowieść z morałem, który dotyczy nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Jakże więc donośniej przemawia z ust dzieci, które w każde wypowiedziane słowo włożyły całe swoje serce i mnóstwo ciężkiej pracy…

- Przychodziliśmy po dwie godziny wcześniej do szkoły lub zostawaliśmy po lekcjach, dlatego wymagało to poświęcenia wolnego czasu, zarówno mojego, jak i dzieci – mówi Iwona Pisula. – Ale one nawet raz nie zaprotestowały. To jest naprawdę wielkie szczęście mieć takie dzieci. Jestem z nich bardzo dumna i myślę, że będzie mnie to mobilizowało do kolejnych działań.

Pani Iwona Pisula przyznaje, że z tak małymi dziećmi pracuje się bardzo ciężko, ponieważ one wszystkiego muszą się nauczyć. Czasem trzeba pracować nad każdym wypowiedzianym zdaniem, a nawet wyrazem, gdyż niektóre dzieci są bardzo nieśmiałe i dla nich wyjście na scenę wiąże się z ogromnym stresem.

Jednak kazimierscy drugoklasiści są bardzo chętni do pracy nad kolejnymi przedstawieniami – „Betlejemska Dobranocka” to ich drugi spektakl zrealizowany w tym roku – podczas listopadowego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych zaprezentowały „Pippi w szkole”.

Fot. Z archiwum Gminnego Zespołu Szkół

 

 

Polecamy również:

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę