Będzie odkomarzanie!

Skomentuj (11)

Władze samorządowe Kazimierza podjęły decyzję o przeprowadzeniu odkomarzania. Akcję zaplanowano na następny tydzień.

Władze Kazimierza informują, że akcja odkomarzania odbędzie się w najbliższy czwartek 16 sierpnia wieczorem (po godzinie 19.00).

Odkomarzanie przeprowadzone będzie metodą naziemną na terenach zielonych nie tylko w samym Kazimierzu, ale także w Mięćmierzu, na Albrechtówce, w Bochotnicy i przy ścieżce rowerowej z Bochotnicy do Parchatki.

W Kazimierzu opryskane zostaną tereny zielone przy ulicach: ul. Krakowskiej, ul. Cmentarnej, Małym Rynku, ul. Zamkowej, ul. Góry, ul. Tyszkiewicza, ul. Puławskiej, ul. Kwaskowej Górze, ul. Czerniawy, przy końcu ul. Szkolnej  oraz skwer przy poczcie.

Akcja przeprowadzona będzie także na deptaku wzdłuż Wisły, Wzgórzu Zamkowym, Górze Trzech Krzyży oraz w wąwozach: Norowym Dole, Kamiennym Dole, Małachowskiego. Z komarów oczyszczone zostaną także cmentarze: parafialny na Wietrznej Górze i żołnierzy radzieckich.

W Mięćmierzu spryskana będzie ścieżka spacerowa wzdłuż Wisły, w Bochotnicy chodnik prowadzący do Kazimierza oraz ul. Zamłynie i okolice Biedronki, szkoły, remizy i oczyszczalni ścieków.

Akcja odbędzie się, jeżeli utrzyma się prognozowana pogoda - bezwietrzna i bez opadów.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • ornirolog
  Gdyby ludzie nie powywalali gniazd jerzyków i jaskółek, które gnieździły eis masowo również w podcieniach i gzymsach kamienic, to komarów by nie było. Owszem ptaki ciut brudziły ale zjadały komary za darmo! Ale wtedy władza by nie mogla się pochwalić akcją odkomarzania...
 • Mieszkaniec
  Nadwrażliwość władzy wzrosła. Odkomarzanie, chodniki na Dąbrówce, przeprowadzka szkoły..może jeszcze coś?
 • www.ałakomar
  Akcja odkomarzania ogłoszona ,pieniądze będą "wydane "niby wydane. Miejsca odkomarzania wybrane tak ,że nawet jak niby odkomarzanie nie przynesie efektów to nikt nie może mieć pretensji bo w krzakach zawsze były komary i będą komary. ale po 16 sierpnia specjalnie pojadę na cmentarz żołnierzy radzieckich i sprawdzę ,są czy ich nie ma.
 • Bąk
  ??? nie za późno ? ale może lepiej późno niż wcale .
 • Kkk
  Na koniec wakacji? Tylko idiota mógł wpaść na to!
  • Widliszek
   @ Kkk No właśnie ! Koniec lata i kupa kasy Naszej poleci. Firmy odkomarzające odkomarzały tam gdzie była KASA. To były ogrody, pola golfowe przy pałacach i willach NASZYCH MILIONERÓW w porze pięknego lata. Schłodzenie to koniec skąpej odzieży na spacerach i grillach. W błoto wywalona kasa !
  • Zoja
   Mądrołku, komary dopiero tydzień temu się pojawiły
 • komary,komary
  Jerzyk zwyczajny - najskuteczniejszy łowca komarów. "Ptak na komary" - zjada ~ 2000 na dobę. Na nowo wybudowanym osiedlu - u mnie - komary były koszmarem. Po przybyciu, zadomowieniu się tego brzęczącego i kąsającego dziadostwa prawie już nie ma. Ptak ten jest w ciągłym ruchu całą dobę, najszybciej fruwa i najszybciej odlatuje do Afryki - właśnie teraz, tuż przed bocianami. W Polsce pod ścisłą ochroną. Istnieją organizacje miłośników i organizatorów introdukcji w miejsca "zakomarzone". Chemia punktowo odkomarza miejsce na 3-y tygodnie.
  • Artur
   to może jeszcze przejścia pod ulicą dla żab i ropuch, one też wyjadają spore ilości i co roku gina pod kołami, obecnie wracają z rozlewisk w stronę lasu i wąwozów
  • Ania
   Takie PRZEJŚCIA są NORMALNOŚCIĄ na zachód od Odry i w Skandynawii. W kraju przy budowanych nowych drogach. Buduje się też specjalne wiadukty nad drogami dla większych od żab zwierzątek.
 • Komarzyca
  I czemu to ma służyć ?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę