Będą termy w Celejowie?

Skomentuj (8)

O tym, że w położonym nieopodal Kazimierza Dolnego Celejowie powstaną baseny termalne mówi się od dawna. Jednak teraz wizja ta staje się naprawdę realna. Po zakończonych odwiertach nadszedł czas na szczegółowe badania wód. Kiedy powstaną Termy Celejów?

Baseny termalne w ostatnich latach cieszą się wielkim zainteresowaniem. Stały się one swego rodzaju atrakcją turystyczną, która przyciąga ludzi w różnym wieku. W naszym regionie do tej pory takiej atrakcji nie było. Aż do teraz. Termy Celejów to pomysł firmy deweloperskiej Mak Dom, która przeprowadziła już odpowiednie odwierty w dwóch miejscach. Jak udało się nam ustalić, woda z pierwszego odwiertu na głębokości 3,5 km ma bardzo wysoką temperaturę – blisko 100 stopni Celsjusza. Niestety, jak tłumaczą inwestorzy, nie jest jej zbyt dużo. Dobra wiadomość jest taka, że drugi odwiert również okazał się sukcesem. Na głębokości 1,2 kilometra jest więcej wody o bardzo dobrych parametrach. Takim sposobem najważniejszy warunek budowy Term Celejów został spełniony. Kiedy więc rozpoczną się prace? Jak się okazuje, to nie jest takie proste. Teraz trwają badania celejowskich wód.

- Bez wyników badań nie jesteśmy w stanie udzielić żadnych konkretnych informacji – mówi Bożena Stępień, asystentka wiceprezesa firmy Mak Dom, Witolda Wolińskiego. – Kiedy będą wyniki tych badań? Trudno powiedzieć. Prowadzone badania są bardzo szczegółowe i nie wiadomo, kiedy prace nad nimi zostaną zakończone. Może za tydzień, za dwa lub miesiąc? Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ich wyniki, bo wszyscy chcemy wiedzieć, co dalej.

Oprócz tego inwestor zamierza pozyskać fundusze unijne na budowę obiektu. Jeżeli plan ten uda się zrealizować, w położonym nieopodal Kazimierza Dolnego Celejowie powstanie centrum lecznicze wraz z hotelem, basenami i gabinetami lekarskimi. Wniosek o dofinansowanie już został złożony.

Na efekty prac z niecierpliwością czekają nie tylko inwestorzy, ale również cała gmina Wąwolnica.

- Miejmy nadzieję, że wyniki badań będą zadowalające i powstaną Termy Celejów – mówi jeden z pracowników Urzędu Gminy w Wąwolnicy. – Dzięki temu stworzone zostałyby nowe miejsca pracy. I sam region wiele by zyskał. My zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by inwestorom pomóc. Został zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego specjalnie pod tę inwestycję. Wierzymy, że w końcu się uda.

Termy Celejów to nie tylko wspaniała atrakcja gminy Wąwolnica. Jeśli baseny faktycznie powstaną, jest spora szansa na to, że skorzysta na tym również Kazimierz Dolny. Baseny termalne przyciągnęłyby bowiem turystów, a co za tym idzie powstałyby nowe miejsca pracy. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko kibicować inwestorom, by udało im się doprowadzić inwestycję do końca.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Złota Rybka
  W Celejowie to i Rydzyk term nie zbuduje, chyba żeby zrobili przekop do Kozienic i stamtąd ściągali ciepłą wodę, ale to jednak kawałek...
 • REwo
  Pijany powtarzasz za mediami mętnego nurtu. Trzymaj się rozumu.
 • podwykonawca
  jedna z firm pracujących przy odwiertach tez wcale nie lepsza jak rydzyk -jestem jednym z podwykonawcow co za wykonaną prace nie dotał ani zlotowki oszustwo jakich wiele w naszym komunistycznym kraju
 • moniek lit
  Rydzyk to pikuś sprawdz w internecie ile wzieli milionów na odwierty z unijnej kasy
 • Mat
  Tak, tak tyle lat i wciąż plany badania. Żeby nie było tak jak z zalewem rekreacyjnym w Wąwolnicy...
 • Leming do Kwadratu
  Doradzam skontaktować się z Podhalem i słowacką strona Tatr, bo tam jest KILKADZIESIĄT term, funkcjonujących cały rok.
 • pijany znad Grodarza
  Mówią, że Rydzyk to oszust. Z takimi lepiej nie zaczynać.
 • Dla lemingów moher
  Doradzam ,aby przedstawiciele firmy z Celejowa skontaktowali się O. dr. T. Rydzykiem,on jest mocny w tym temacie też buduje termy. Z odwiertu w Toruniu wypływa ponad 1000l wody na godzinę o temperaturze ponad 60 stopni Celsjusza. Powodzenia!!!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę