750 km w 24 godziny

Skomentuj (9)

Organizatorzy maratonu rowerowego, który  co roku kończy się na kazimierskim rynku po całej dobie pedałowania, znowu podwyższają poprzeczkę. Podczas kolejnej edycji planują w ciągu 24 godzin pokonać 750 km!

Zaczynali od dystansu 315 km, który spokojnie pokonali w ciągu doby. To zachęciło ich do podniesienia poprzeczki. W 2005 r. było to 500 km, rok później – 600 km. W ubiegłym roku po przejechaniu 700 km na mecie stawili się pół godziny przed czasem.

- Gdyby nie deszcz – przypuszczam ze na mecie bylibyśmy godzinę wcześniej – mówi organizator maratonu Rafał Suszek. – 300 km jechaliśmy w ulewnym deszczu z gradem. Błyskawice, pioruny i deszcz, deszcz, deszcz… Trzeba było wykazać się charakterem, by się nie poddać na trasie.

I charakteru maratończykom, którzy w takiej formie chcą rozsławiać piękno Kazimierza i okolic, nie brakuje. W 2009 r. – podczas VI edycji maratonu – planują pokonać 750 km. I traktują to jako trening przygotowujący ich do… pobicia rekordu świata, którym w tym roku dystansem 864 km 270 metrów w ciągu 24 godzin wpisał się do Księgi Guinnesa olsztyński kolarz Bolesław Krawczyk. Rafał Suszek jest realistą – taką formę uda się kazimierskim kolarzom osiągnąć dopiero za 4 – 5 lat, o ile znajdą się sponsorzy, którzy zechcą otoczyć maratończyków fachową opieką trenera, lekarza, dietetyka, zapewnić odnowę biologiczną, zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt.

- Superlekki rower karbonowy, na których łatwiej byłoby pobić rekord świata, to wydatek rzędu 12 tysięcy złotych – mówi Rafał Suszek i podkreśla z mocą, że etap amatorski kazimierskiego maratonu to już przeszłość. – By planować bicie rekordu świata, do czego teraz jesteśmy już psychicznie przygotowani, musimy być pod fachową opieką.

W 2009 r. przed nimi dystans 750 km. Trasa w stosunku do lat ubiegłych na pewno się zmieni. Organizatorzy będą szukać dróg z idealnie płaskim asfaltem. Mapę trasy maratonu „750 km w 24 godziny” poznamy wkrótce.

Kontakt do organizatorów: tel. 698-151-072 e-mail suszek_ra@wp.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (9)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę