750 km w 24 godziny

Skomentuj (9)

Organizatorzy maratonu rowerowego, który  co roku kończy się na kazimierskim rynku po całej dobie pedałowania, znowu podwyższają poprzeczkę. Podczas kolejnej edycji planują w ciągu 24 godzin pokonać 750 km!

Zaczynali od dystansu 315 km, który spokojnie pokonali w ciągu doby. To zachęciło ich do podniesienia poprzeczki. W 2005 r. było to 500 km, rok później – 600 km. W ubiegłym roku po przejechaniu 700 km na mecie stawili się pół godziny przed czasem.

- Gdyby nie deszcz – przypuszczam ze na mecie bylibyśmy godzinę wcześniej – mówi organizator maratonu Rafał Suszek. – 300 km jechaliśmy w ulewnym deszczu z gradem. Błyskawice, pioruny i deszcz, deszcz, deszcz… Trzeba było wykazać się charakterem, by się nie poddać na trasie.

I charakteru maratończykom, którzy w takiej formie chcą rozsławiać piękno Kazimierza i okolic, nie brakuje. W 2009 r. – podczas VI edycji maratonu – planują pokonać 750 km. I traktują to jako trening przygotowujący ich do… pobicia rekordu świata, którym w tym roku dystansem 864 km 270 metrów w ciągu 24 godzin wpisał się do Księgi Guinnesa olsztyński kolarz Bolesław Krawczyk. Rafał Suszek jest realistą – taką formę uda się kazimierskim kolarzom osiągnąć dopiero za 4 – 5 lat, o ile znajdą się sponsorzy, którzy zechcą otoczyć maratończyków fachową opieką trenera, lekarza, dietetyka, zapewnić odnowę biologiczną, zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt.

- Superlekki rower karbonowy, na których łatwiej byłoby pobić rekord świata, to wydatek rzędu 12 tysięcy złotych – mówi Rafał Suszek i podkreśla z mocą, że etap amatorski kazimierskiego maratonu to już przeszłość. – By planować bicie rekordu świata, do czego teraz jesteśmy już psychicznie przygotowani, musimy być pod fachową opieką.

W 2009 r. przed nimi dystans 750 km. Trasa w stosunku do lat ubiegłych na pewno się zmieni. Organizatorzy będą szukać dróg z idealnie płaskim asfaltem. Mapę trasy maratonu „750 km w 24 godziny” poznamy wkrótce.

Kontakt do organizatorów: tel. 698-151-072 e-mail suszek_ra@wp.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (9)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę