72. rocznica powstania warszawskiego

Zbliża się 72. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Zgodnie z kazimierską tradycją w tym dniu, 1 sierpnia, zabrzmią syreny a na Rynku odśpiewane zostaną patriotyczne pieśni. 

W poniedziałek 1 sierpnia, o godz. 17.00 przy Studni na środku Rynku, odbędzie się krótki happening upamiętniający wybuch powstania warszawskiego.

– Tradycyjnie tak jak w poprzednich latach zapraszam chętnych, szczególnie młodzież, na upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania warszawskiego – pisze organizator wydarzenia, nauczyciel historii Marcin Pisula. – Będzie tradycyjna syrena z kazimierskiej OSP i pieśni powstańcze.

Na stronie Urzędu Miasta możemy znaleźć prośbę, by w trakcie tego wydarzenia zachować należytą powagę i odpowiednie zachowanie oraz nie podejmować żadnych działań wynikających z sygnału alarmowego.

Pamiętajmy o tym, by w poniedziałek, trzeci dzień festiwalu Dwa Brzegi, pomiędzy licznymi atrakcjami znaleźć czas, choćby tę symboliczną minutę ciszy, by uhonorować poświęcenie i walkę powstańców warszawskich.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Rynek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Pokaż stopkę