70 km pieszo - dla Szymka

Skomentuj (7)

Celem wyprawy jest pomoc choremu na autyzm Szymkowi, ale także promocja turystyki aktywnej, do której uprawiania tereny wokół Kazimierza są wręcz idealne. Radny Rafał Suszek zaprasza do wspólnego przejścia choć kilometra czy dwóch na trasie Kazimierz – Puławy – Nałęczów.

Szymek to sympatyczny pięciolatek. Na pierwszy rzut oka nie widać, że jest chory. Dwa lata temu postawiono diagnozę: autyzm dziecięcy. Od tego czasu chłopiec uczestniczy w specjalistycznej terapii, na zajęcia – z których większość jest odpłatna – dwa razy w tygodniu dojeżdża aż do Lublina. Rodzice, z których tylko jedno pracuje, korzystają z każdej możliwej formy rehabilitacji, aby ich synek normalnie się rozwijał.

Wsparcia rodzinie Szymka chce udzielić kazimierski radny Rafał Suszek, który 5 kwietnia o godzinie 7.30 wyruszy z Rynku w Kazimierzu Dolnym w 70 kilometrowy marsz na trasie Kazimierz – Puławy – Nałęczów.

- Już dziś zapraszam wszystkich Państwa w dniu 5 kwietnia (sobota) na kazimierski Rynek, gdzie wystartuję o godz. 7.30 – mówi Rafał Suszek. – Razem możemy więcej. Każdy z Państwa może wnieść swoją cegiełkę w to wyjątkowe wydarzenie, czy to w postaci uczestnictwa w marszu, na dowolnie przez siebie wybranym  dystansie, czy też przekazując 1% swojego podatku. Trasa 70 km marszu nie jest przypadkowa i będzie przebiegać przez  Puławy i Nałęczów, z metą w Kazimierzu, a więc idę przez miejscowości, gdzie w tym roku ponownie zagości bliska memu sercu duża impreza rowerowa Merida Mazovia MTB, która jest partnerem marszu.

Na starcie obecny będzie organizator maratonu Merida Mazovia MTB Cezary Zamana, który o godzinie 11.00, także z Rynku, wyjedzie na objazd tras maratonu. Rywalizacje rowerowe w naszym rejonie zaplanowane zostały na 6 czerwca w Puławach i 8 czerwca w Nałęczowie. Trasy obu zawodów prowadzić będą przez teren Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Zakończenie sezonu odbędzie się 21 września w Kazimierzu, o ile dopiszą sponsorzy.

Przed radnym Rady Miejskiej w Kazimierzu duże wyzwanie – pomoc choremu Szymkowi i zachęta do wsparcia imprezy rowerowej w Miasteczku. Czy mu się uda? To nie pierwsza taka inicjatywa Rafała Suszka. We wrześniu poszedł pieszo do Lublina, by na spotkaniu z wojewodą lubelskim zwrócić uwagę na problemy z uchwaleniem kazimierskiego studium zagospodarowania przestrzennego.

Zachęcamy do wsparcia radnego na starcie, ale także do towarzyszenia mu na trasie na dowolnym odcinku marszu. Razem przecież możemy więcej.

 

Żeby przekazać na rzecz Szymka 1 % podatku, należy, wypełniając PIT, wpisać nr KRS 0000037904 Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”, pod opieką której jest Szymon, a w informacjach uzupełniających podać dane: Sacharow Szymon, numer ewidencyjny 19307.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Jeden Taki
  Poczytałem coś o czakrach, czakramach, czerwonych wirach... zgłupiałem.
 • szok
  Głęboki ukłon dla tej Pani , czekam na chwilę kiedy niedowiarki uwierzą w to a lekarze pozbędą się wody z ust i odezwie się w nich sumienie .Firmy farmaceutyczne to hieny ,żerują na strachu matek ,niewiedzy a czasem głupocie.Nie dajcie się ''robić w balona'' .Rtęć w szczepionkach powoduje autyzm u dzieci .
 • Lysy Blondyn
  Wg mej znajomej p. MagdaLeny Janickiej, prowadzcej szeroka kampanie informacyjna gwaltowny wzrost przypadkow autyzmu zawdzieczamy obowiazkowym szczepieniom dzieci bez rozpoznawania idnywidalnych ograniczen organizmu oraz poprzez wiele zanieczyszczen w szczepionkach sie znajdujacym, zinteresowanym polecam poczytanie. Szymkowi z calego serca zdrowia zycze jak i rodzicom. By wam sie wiodlo i szybkimikrokami choroba znikala...
 • szok
  W walce z autyzmem konieczna jest systematyczność ,nieustanna terapia, a na to potrzebne są pieniądze .W Polsce nie ma zbyt wielu ośrodków i szkół dla dzieci autystycznych .Rodzice zostają z problemem sami .Ten 1% to kropla w morzu potrzeb, ale zawsze ''coś''.Kto nie przekazał jeszcze tego procenta na inny cel powinien to zrobić dla Szymka.Mam nadzieję że Szymek będzie mógł normalnie funkcjonować .
  Można by w naszych kazimierskich hotelach ,pensjonatach , na kwaterach i w restauracjach zebrać jakieś fundusze dla Niego .Myślę że turyści ''dorzuciliby''co nieco.
 • Anrzej
  @Anno, czy zastanowiła się Pani, co napisała? Skąd tyle frustracji, żalu, pretensji?

  Wie Pani chociaż z czym wiążą się problemy rodzin dzieci autystycznych? Ma Pani podobne problemy? Jeśli tak, czego Pani nie życzę, to co zatem stoi na przeszkodzie aby ruszyć cztery litery i coś zrobić? Pytam się, co? Pozdrawiam i życzę więcej pozytywnego myślenia i życzliwszego patrzenia na świat. To pomaga...
 • Anna
  Dojeżdża aż do Lublina....inne dzieci jeżdżą o wiele dalej...
 • Bodzio
  Pięknie... Szkoda, że nie mogę wyruszyć razem z Wami. Chociaż może i mogę? :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę