Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki znów pojawią się różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Jak wygląda oferta na tegoroczną jesień? Sprawdźcie sami!
Trwają prace wykończeniowe przy kompleksie budynków dawnej wikarówki, który ma być oddany do użytku do końca tego roku. Obiekt w którym przez wieki kazimierzacy pomagali kazimierzakom teraz też odradza się jako wspólne dzieło nas wszystkich. W mieście trwa zbiórka na dokończenie inwestycji.
W plenerze, na Scenie „Pod Orzechem” w Teatrze Klepisko, wystąpi charyzmatyczna wokalistka Olga Avigail i zespół Tango Attack. W programie koncertu tanga w jidysz, po polsku i hebrajsku. Nie zabraknie słynnej “Rebeki” w wersji jidyszowej czy międzywojennego szlagieru „To ostatnia niedziela”. To muzyczna inauguracja Pardes Festival. Kto wygrał podwójną wejściówkę na koncert?
Do końca tygodnia Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym pracować będzie jeszcze w systemie hybrydowym. W pełnej obsadzie ma powrócić do pracy od poniedziałku, ale wciąż będzie zamknięty dla interesantów.
Pokój urządzony w stylu PRL, pralnia, kuchnia, biuro i sklep z obowiązkowo pustymi półkami. Tak wygląda „Dzieciństwo rodziców, młodość dziadków”. To tytuł nowej wystawy czasowej w Gminnym Zespole Szkół, którą można oglądać w izbie wystaw okresowych muzeum szkolnego.
Spędzasz weekend w Kazimierzu Dolnym i zastanawiasz się, co robić w tym czasie? Sprawdź nasze najnowsze zestawienie imprez i wydarzeń kulturalnych, które są organizowane w naszym mieście.
Trzeci Księżyc – Lokalne Bistro na Małym Rynku zaprasza w najbliższą sobotę na Koncert z Publicznością. Wystąpi Paweł Szymański.
Wraz z końcem sierpnia  miał się zakończyć kilkuletni remont oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego. Niestety w związku z wystąpieniem COVID-19 termin zakończenia prac uległ zmianie.
Do końca września w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać można wystawę fotografii Katarzyny Węgiełek. Jak wygląda świat i sam Kazimierz Dolny na nostalgicznych zdjęciach artystki? Przekonajcie się sami!
Komplikacje w międzynarodowym ruchu lotniczym spowodowały zmianę daty koncertu Olgi Avigail i Tango Attack. Artystka przylatuje do Polski wyłącznie na dwa koncerty: w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu i w Teatrze Klepisko – inauguracja Pardes Festival 2020.
Trzeci Księżyc lokalne Bistro zaprasza na koncert Jutubera. Już w ten weekend.
Do soboty potrwa kwarantanna dyrektorów z kazimierskich szkół gminnych i przedszkola, którzy uczestniczyli w spotkaniu z burmistrzem, którego zdiagnozowano obecność covid-19.
Przed nami pierwszy weekend września. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć od emocji związanych z powrotem do szkoły, do naszego miasta. Informacje o najważniejszych imprezach oraz wydarzeniach kulturalnych znajdują się w poniższym zestawieniu.
Niestety potwierdziły się przypuszczenia: u burmistrza Kazimierza Dolnego zdiagnozowano covid-19. Urząd pozostaje zamknięty do odwołania.
Deszczem rozpoczął się w Kazimierzu nowy rok szkolny 2020/21. Planowane uroczyste inauguracje w plenerze nie odbyły się. Uczniowie powitali nowy rok w klasach ze swoimi wychowawcami.
Urząd Miasta w Kazimierzu został zamknięty dla interesantów do odwołania. U jednego z pracowników Urzędu Miasta potwierdzono obecność koronawirusa.
Różycki, Kątski, Godebski, Stolpe, Weinberg, Nowowiejski, Waghalter, Skarżyński, Szalit czy Penderecki – utwory tych twórców usłyszymy podczas wrześniowego koncertu zatytułowanego „Zagubione skarby”. A na klimatycznej scenie w kazimierskiej synagodze wystąpią wspólnie: Joanna Okoń, Anna Wróbel i Elena Zhukova.
To akcje bez precedensu w gminie Kazimierz Dolny. W obu uczestniczyli tłumnie mieszkańcy Parchatki i Wierzchoniowa w różnym wieku – od małych dzieci po osoby starsze, nawet o kulach. W ostatni weekend przez godzinę blokowali oni w swoich miejscowościach drogi, domagając się w ten sposób budowy chodników dla poprawy bezpieczeństwa.

Śpiew, który otwiera

Mimo, że 54. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych trwał z powodu pandemii tylko dwa dni, nie zabrakło w nim warsztatów skierowanych do szerokiego odbiorcy. Były to zajęcia z plastyki obrzędowej i śpiewu białym głosem.
Przez dwa festiwalowe dni na deskach kazimierskiej sceny wystąpiło 15 kapel, 24 zespoły śpiewacze, 18 instrumentalistów, 20 solistów śpiewaków 23 grupy w konkursie „Mistrz i Uczeń”. W sumie około 500 artystów ludowych z 14 województw. Nagrody główne – baszty – wyjechały z Kazimierza do województw: małopolskiego, łódzkiego, dwie pozostały na Lubelszczyźnie.
Pokaż stopkę