Aktualności dla "Wisła w Kazimierzu"

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Polskiej Zielonej Sieci: "Ostatni dzwonek dla Klimatu" na przystanek spływu tratwy w Kazimierzu Dolnym - 19 lipca, przy Wale Wiślanym, przystań pasażerska. Poniżej program wydarzeń w Kazimierzu.

Wystawy, odczyty i prelekcje o tematyce wiślanej, wycieczki, rajdy oraz rejsy statkiem – to tylko niektóre atrakcje, które przygotowało Muzeum Przyrodnicze w ramach X jubileuszowych Dni Wisły. Inauguracja imprezy, która popularyzuje ideę ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego związanego z królową polskich rzek, już 31 maja.

Trzeci prom na Wiśle?

Między Kazimierzem Dolnym a Janowcem kursują w sezonie dwa promy. Jakiś czas temu pisano, iż w tym roku pojawić ma się też trzeci. Jak na razie są to tylko plany, których termin realizacji jest nieznany.

Dni Wisły

Wystawy, odczyty, warsztaty, widowiska plenerowe, a także wycieczki piesze, rowerowe i statkiem - już po raz dziewiąty Wisła obchodzić będzie hucznie swoje święto. Muzeum Przyrodnicze zaprasza 8 czerwca na tydzień imprez z królową polskich rzek w roli głównej.
Festiwal filmowy w Kazimierzu od poprzedniego roku odbywa się w nowej formule. Zgodnie z nazwą „Dwa Brzegi” ma miejsce po obu stronach Wisły – w Kazimierzu i Janowcu. Prom nie zawsze może łączyć oba wiślane brzegi – by Wisła przy niskim stanie wód nie zrobiła filmowcom przykrej niespodzianki, organizatorzy rozważają budowę mostu pontonowego.
Już po raz ósmy Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym wspólnie z Lubelskim Towarzystwem Ornitologicznymi pragnie zaprosić do wzięcia udziału w obchodach Dni Wisły, w dniach 11-15 czerwca. Złoży się nań przede wszystkim bogaty program zajęć edukacyjnych oraz imprez oświatowych.

Serokomla już pływa

Wisła powoli przestaje dzielić ludzi mieszkających po obu jej brzegach. Puławom przybywa nowy most, na którym ruch ma rozpocząć się już za rok, a dwóm sąsiednim gminom – kazimierskiej i janowieckiej – już przybył nowy prom, który rozpoczął pracę w połowie maja.
Pokaż stopkę