Serokomla już pływa

Skomentuj (4)
Wisła powoli przestaje dzielić ludzi mieszkających po obu jej brzegach. Puławom przybywa nowy most, na którym ruch ma rozpocząć się już za rok, a dwóm sąsiednim gminom – kazimierskiej i janowieckiej – już przybył nowy prom, który rozpoczął pracę w połowie maja.
Nowy prom łączy wiślane brzegi na wysokości podkazimierskiej miejscowości Bochotnica z jednej i podjanowieckiego Nasiłowa – z drugiej strony. W Bochotnicy do promu dojechać można przez gromadzkie łąki dawną przeprawą czołgową. Jest tu nie mniej malowniczo niż w miejscu, gdzie kursuje prom Gelderland, łączący Kazimierz z Janowcem. Nowy prom będący własnością firmy Reypol przybija do bochotnickiego brzegu tuż przy ujściu rzeki Bystrej – w miejscu wymarzonym na niedzielną majówkę. Oczywiście pod warunkiem, że ruch w tym miejscu będzie nieduży.

Prom – ochrzczony mianem Serokomla na pamiątkę dawnej nazwy Janowca – jednorazowo może przewieźć oprócz pieszych i rowerzystów trzy samochody. Przewóz samochodu Serokomlą kosztuje 6 zł, pieszy dorosły zapłaci 4 zł, młodzież 2 zł, dzieci do 5 lat pływają bez opłaty.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • obarak
  wiesz co mieszkaniec gość jesteś jak małe dziecko !!!a obrażaj się ile chcesz i nawet pokonaj Wisłę wpław nikt ci nie broni ,nie martw się i bez ciebie sobie poradzą finansowo
 • kajot
  taniej niż z Janowca obsługa milsza i nawet w mundurze
  vivat kapitanowie żeglugi poprzecznej!!!
 • bono (gość)
  A ja w przeciwieństwie do Ciebie wziąłem za słuchawkę i dowiedziałem sie żebędzie próba pogłębienia dna i szansa że prom zacznie kursować.Nie zraziłem się tylko poczekałem , na plaży było fajnie mimo deszczu.W niedzielę też płyniemy.
 • miesz(k)aniec (gość)
  W niedziele o godzinie 11 nie mozna bylo przeplynac promem. Wisiala tabliczka "Prom nieczynny"
  Falstart organizatorow ??? Zrazilem sie odrazu, wiecej nie przyjade.


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę