Serokomla już pływa

Skomentuj (4)
Wisła powoli przestaje dzielić ludzi mieszkających po obu jej brzegach. Puławom przybywa nowy most, na którym ruch ma rozpocząć się już za rok, a dwóm sąsiednim gminom – kazimierskiej i janowieckiej – już przybył nowy prom, który rozpoczął pracę w połowie maja.
Nowy prom łączy wiślane brzegi na wysokości podkazimierskiej miejscowości Bochotnica z jednej i podjanowieckiego Nasiłowa – z drugiej strony. W Bochotnicy do promu dojechać można przez gromadzkie łąki dawną przeprawą czołgową. Jest tu nie mniej malowniczo niż w miejscu, gdzie kursuje prom Gelderland, łączący Kazimierz z Janowcem. Nowy prom będący własnością firmy Reypol przybija do bochotnickiego brzegu tuż przy ujściu rzeki Bystrej – w miejscu wymarzonym na niedzielną majówkę. Oczywiście pod warunkiem, że ruch w tym miejscu będzie nieduży.

Prom – ochrzczony mianem Serokomla na pamiątkę dawnej nazwy Janowca – jednorazowo może przewieźć oprócz pieszych i rowerzystów trzy samochody. Przewóz samochodu Serokomlą kosztuje 6 zł, pieszy dorosły zapłaci 4 zł, młodzież 2 zł, dzieci do 5 lat pływają bez opłaty.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • obarak
  wiesz co mieszkaniec gość jesteś jak małe dziecko !!!a obrażaj się ile chcesz i nawet pokonaj Wisłę wpław nikt ci nie broni ,nie martw się i bez ciebie sobie poradzą finansowo
 • kajot
  taniej niż z Janowca obsługa milsza i nawet w mundurze
  vivat kapitanowie żeglugi poprzecznej!!!
 • bono (gość)
  A ja w przeciwieństwie do Ciebie wziąłem za słuchawkę i dowiedziałem sie żebędzie próba pogłębienia dna i szansa że prom zacznie kursować.Nie zraziłem się tylko poczekałem , na plaży było fajnie mimo deszczu.W niedzielę też płyniemy.
 • miesz(k)aniec (gość)
  W niedziele o godzinie 11 nie mozna bylo przeplynac promem. Wisiala tabliczka "Prom nieczynny"
  Falstart organizatorow ??? Zrazilem sie odrazu, wiecej nie przyjade.


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę