Aktualności dla "Michał Stachyra"

Freude znaczy radość

W Gminnym Zespole Szkół na Szkolnej pojawił się neon. Świetlny napis głosi „Radość” w ramach „Łącznika kultury” Fundacji KZMRZ.
W Kazimierzu Dolnym powstaje właśnie pierwszy szlak rzeźb artystów współczesnych pod nazwą NOW ART. Wszystko za sprawą  Fundacji KZMRZ, Michała Stachyry oraz  mieszkańców, którzy aktywnie w nim uczestniczą.
Fundacja KZMRZ zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Sztuki Dziecięcej. W programie m.in. prezentacje multimedialne, wspólne tworzenie muralu, wystawy malarstwa, koncert, interaktywne spektakle teatralne, pokaz filmów animowanych.
Fundacja KZMRZ kontynuująca działalność słynnego w Kazimierzu Studia KZMRZ istniejącego jeszcze niedawno przy ulicy Nadwiślańskiej właśnie dziś otwiera swoją nową siedzibę przy ulicy Tyszkiewicza. O planach opowiada prezes Michał Stachyra.

Jednych przyciągnęła tu Siksa, innych – willa Szukalskiego. Łączy je jedno – wolny duch!

Siksa to infantylny i aspołeczny koszmar ze scen punkowych, teatralnych i literackich. Być może koncert, być może monodram. Pyskata literatura krzyczana do wulgarnych pochodów basowych, wypluwana tu i teraz przez nie-aktorkę i nie-muzyka. Tak pisze o niej prasa. Czy Kazimierz to dobre miejsce dla takiego koncertu?

Art Now!

Przełom roku w Kazimierzu zapowiada się w tym roku nietypowo. Na mapie kulturalnej Miasteczka pojawia się nowy Festiwal Sztuki i Muzyki Współczesnej Now Art. W roli głównej sztuka współczesna, Studio KZMRZ i kamienica Lichtsona.

Koncerty, wspólne tańce i pokazy fajerwerków – tak Nowy Rok witają mieszkańcy polskich miast i miasteczek. A jak w tym roku będzie wyglądał sylwester w Kazimierzu?

Pokaż stopkę