Aktualności dla "Duży Rynek"

Jedną z atrakcji podczas XLI Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym był konkurs "Duży - Mały". Impreza ta udowadnia, że muzyka ludowa wcale nie ginie, wręcz przeciwnie rozwija się i to wśród najmłodszego pokolenia, które przejmując zamiłowanie swych rodziców i dziadków, promuje muzykę ludową w kraju i poza jego granicami.

Targi Sztuki Ludowej mają już czterdzieści lat. W tym roku do Kazimierza przyjechało 80 twórców, reprezentujących różnorodne dyscypliny twórczości ludowej - rzeźbę, malarstwo, plastykę obrzędową i zdobniczą, tkactwo, koronkarstwo, hafciarstwo, garncarstwo, kowalstwo, plecionkarstwo, snycerstwo, ludwisarstwo, wyroby ze skóry i metalu, zabawkarstwo.

XLI Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu to już historia. Wzięło w nim udział około 800 artystów ludowych z 12 województw, w tym 16 kapel, 27 zespołów śpiewaczych, 16 instrumentalistów, 18 solistów śpiewaków oraz 25 grup wykonawców w konkursie "Duży - Mały". Poniżej przedstawiamy listę laureatów Festiwalu.

Wakacje w Kazimierzu od ponad czterdziestu lat zaczynają się na ludowo. I tym razem 22 czerwca Miasteczko znów rozbłyśnie wielobrawnymi ludowymi strojami i rozbrzmi muzyką naszych pradziadów.

Huczny Kazimierz

Około godziny siedemnastej w sylwestrowy wieczór kazimierski rynek był cichym i spokojnym miejscem. Tu i tam można było spotkać przechodniów, mała grupka robiła zdjęcia pod choinką, w kawiarniach płonęły świece, toczyły się rozmowy – Kazimierz czekał.
Pokaż stopkę