ZOO w Wojciechowie potrzebuje pomocy

Właściciele wojciechowskiego ZOO mają do wykarmienia ponad 150 zwierząt, muszą też zapewnić im opiekę weterynaryjną. Nie otrzymają żadnego wsparcia od państwa, bo żaden z pakietów pomocy ich nie obejmuje. ZOO w związku z panującym koronawirusem pozostaje zamknięte do odwołania, nie zarabia. Dlatego zorganizowano zbiórkę pieniędzy, pomaga kto może, po trochu.
ZOO w Wojciechowie to jedna z największych i najbardziej lubianych atrakcji w naszym regionie. Działa od ośmiu lat i opiekuje się ponad 150 zwierzętami. Obecnie jednak wojciechowskie znalazło się w bardzo trudnej sytuacji.
- Kochani, w związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa wszystkie nasze zwierzaki potrzebują pomocy! Ponad 150 zwierząt, 50 gatunków, cały czas potrzebuje opieki weterynaryjnej, specjalistycznego pożywienia i wielu innych niezbędnych do ich funkcjonowania rzeczy. Koszty utrzymania naszej placówki to około 30000 złotych miesięcznie – apelują o pomoc właściciele ZOO. - W sprawie pomocy kontaktowaliśmy się już m.in. z władzami państwa, jednak żaden z pakietów pomocy nie obejmuje naszego ZOO.
ZOO w Wojciechowie musi pozostać zamknięte, nie wiadomo jak długo. A głównym źródłem dochodu ośrodka była do tej pory sprzedaż biletów wstępu, których teraz zabrakło. Cóż więc można zrobić? Jedyną możliwą do realizacji rzecz - internetową zbiórkę pieniędzy na jedzenie i opiekę nad zwierzętami.
- Zwracamy się teraz do wszystkich miłośników naszego ZOO i osób, którym zależy na dobru zwierząt - każda wpłacona przez Was złotówka pomoże nam przeżyć ten ciężki okres. Wielu z Was na pewno o nas słyszało. Działamy już od 8 lat, a na swoim koncie mamy wiele sukcesów, takich jak rozmnożenie krytycznie zagrożonych wyginięciem białych lwów czy gerez abisyńskich. Czynnie działamy też w obszarze ochrony zwierząt – czytamy w komunikacie wystosowanym przez właścicieli ZOO w Wojciechowie.
Udało się. Po nagłośnieniu sprawy w mediach ZOO wsparło ponad 1500 darczyńców, dzięki czemu udało się zebrać ponad 60 tys. złotych. Ta kwota pozwoli na funkcjonowanie ośrodka do końca maja. Zbiórka wciąż trwa i codziennie pojawiają się nowe wpłaty. Ty też możesz wesprzeć wojciechowskie ZOO>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę