ZOO w Wojciechowie potrzebuje pomocy

Właściciele wojciechowskiego ZOO mają do wykarmienia ponad 150 zwierząt, muszą też zapewnić im opiekę weterynaryjną. Nie otrzymają żadnego wsparcia od państwa, bo żaden z pakietów pomocy ich nie obejmuje. ZOO w związku z panującym koronawirusem pozostaje zamknięte do odwołania, nie zarabia. Dlatego zorganizowano zbiórkę pieniędzy, pomaga kto może, po trochu.
ZOO w Wojciechowie to jedna z największych i najbardziej lubianych atrakcji w naszym regionie. Działa od ośmiu lat i opiekuje się ponad 150 zwierzętami. Obecnie jednak wojciechowskie znalazło się w bardzo trudnej sytuacji.
- Kochani, w związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa wszystkie nasze zwierzaki potrzebują pomocy! Ponad 150 zwierząt, 50 gatunków, cały czas potrzebuje opieki weterynaryjnej, specjalistycznego pożywienia i wielu innych niezbędnych do ich funkcjonowania rzeczy. Koszty utrzymania naszej placówki to około 30000 złotych miesięcznie – apelują o pomoc właściciele ZOO. - W sprawie pomocy kontaktowaliśmy się już m.in. z władzami państwa, jednak żaden z pakietów pomocy nie obejmuje naszego ZOO.
ZOO w Wojciechowie musi pozostać zamknięte, nie wiadomo jak długo. A głównym źródłem dochodu ośrodka była do tej pory sprzedaż biletów wstępu, których teraz zabrakło. Cóż więc można zrobić? Jedyną możliwą do realizacji rzecz - internetową zbiórkę pieniędzy na jedzenie i opiekę nad zwierzętami.
- Zwracamy się teraz do wszystkich miłośników naszego ZOO i osób, którym zależy na dobru zwierząt - każda wpłacona przez Was złotówka pomoże nam przeżyć ten ciężki okres. Wielu z Was na pewno o nas słyszało. Działamy już od 8 lat, a na swoim koncie mamy wiele sukcesów, takich jak rozmnożenie krytycznie zagrożonych wyginięciem białych lwów czy gerez abisyńskich. Czynnie działamy też w obszarze ochrony zwierząt – czytamy w komunikacie wystosowanym przez właścicieli ZOO w Wojciechowie.
Udało się. Po nagłośnieniu sprawy w mediach ZOO wsparło ponad 1500 darczyńców, dzięki czemu udało się zebrać ponad 60 tys. złotych. Ta kwota pozwoli na funkcjonowanie ośrodka do końca maja. Zbiórka wciąż trwa i codziennie pojawiają się nowe wpłaty. Ty też możesz wesprzeć wojciechowskie ZOO>>>

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę