Zobacz Port Lotniczy Lublin

Skomentuj (3)

Podróżuje po całej Lubelszczyźnie. W każdym z 22 miast gości przez tydzień. Teraz jest w Kazimierzu. Wystawę promującą Port Lotniczy Lublin można zobaczyć na skwerze przy placu zabaw na Małym Rynku.

Wystawa to rodzaj fotograficznej opowieści o budowie Portu Lotniczego Lublin. Rozpoczyna ją plansza poświęcona historii lubelskiego lotnictwa. Znajdziemy na niej zdjęcia Zakładów Mechanicznych E. Plage i T. Laśkiewicza oraz osób związanych z lubelskimi tradycjami lotniczymi, m.in. Zygmunta Puławskiego, Jerzego Rudlickiego, Tadeusza Góry, lotniczego klan Kasperków.

Znaczna część wystawy poświęcona jest powstawaniu Portu Lotniczego Lublin. Fotografie pokazują kolejne etapy budowy - począwszy od niwelacji terenu, przez budowę drogi startowej, płyty postoju samolotów, aż do budowy terminalu pasażerskiego, który – jak obiecują inwestorzy – będzie gotowy już na początku września. Można też zobaczyć, jak będzie wyglądał lubelski terminal, a także to, jakie samoloty będą tu lądować Airbus-A320 oraz Boeing 737-800.

- Budowa lotniska od początku budzi szerokie zainteresowanie wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Dlatego wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, władze Portu podejmują szereg działań, mających na celu promocję lubelskiego lotniska. Dzięki kamerom internetowym zamieszczonym na stronie internetowej, mieszkańcy regionu na bieżąco mogą śledzić postępy prac. Z dużą sympatią wśród zainteresowanych spotykają się również wycieczki na teren lotniska oraz Dni Otwarte. Potwierdzeniem mogą być tłumy zwiedzających, które za każdym razem przyciągała ta największa inwestycja na Lubelszczyźnie – mówią organizatorzy wystawy.

Wystawa promująca Port Lotniczy Lublin potrwa do końca tygodnia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Siostra Basen
  W porcie lotniczym na pewno będzie sterwardessa :-)
 • tupolew
  A czy, w Porcie Lotniczym będzie BASEN ?
 • pijany znad Grodarza
  Tak sie zastanawiam. I niby kogo ma to zainteresować?:" śledzenie postepu prac"/ Aha. SLEDCZYCH. Idę o zaklad, ze w POWIETRZU WISI ........
  Jednym z watkow tegoż " w powietrzu wisi" będzie: BEZSADNE, NIERĄZSĄDNE wydawanie pieniedzy. Przypomina to, PRANIE BRUDNYCH PIENIEDZY. W tym przypadku WYKAZYWANIE KOSZTÓW. / niepotrzebnych/. Przypominam o KRYZYSIE i to w skali ogólnoświatowej.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę