Znowu głośno o Koszczycu

Skomentuj (5)

To teren Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Do niedawna współdzielony z Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Działka przy ulicy Nadwiślańskiej 9 znów budzi kontrowersje.

Jak już pisaliśmy, Starostwo Powiatowe w Puławach, do którego należy działka przy ulicy Nadwiślańskiej 9, nie ukrywa swoich planów co do zagospodarowania terenu odzyskanego od UMCS, który przez kilka lat prowadził tu Kolegium Sztuk Pięknych i planował wybudować centrum konferencyjno – edukacyjne. Z planów jednak nic nie wyszło i działka wróciła do pierwotnego właściciela. Starostwo planuje teren ten na nowo wymierzyć i po przekształceniu jego profilu w planie zagospodarowania wystawić na sprzedaż.

Przeciwko takim pomysłom – jako że sprzedaje się tylko raz – protestują radni powiatu puławskiego z klubu radnych Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych TERAZ. Zwrócili się oni do Rady Miejskiej w Kazimierzu o niepodejmowanie decyzji o zmianie sposobu zagospodarowania terenu po UMCS.

- Naszym zdaniem teren, o którym mowa,  należy na podstawie porozumienia pomiędzy samorządami gminy i powiatu przeznaczyć na zabezpieczenie potrzeb edukacyjnych obu samorządów. Jest to szczególnie ważne w chwili, gdy gmina Kazimierz Dolny boryka się z problemami wynikającymi ze zniszczenia budynku szkoły. Uważamy, że konieczna jest reaktywacja w Kazimierzu uczelni o profilu artystycznym - udało nam się nawiązać bardzo obiecujące kontakty ze środowiskiem filmowców polskich, którzy chcą zainwestować bardzo duże kwoty w rozwój takiej szkoły bez konieczności zbycia przez samorząd nieruchomości.

Starostwo nie jest przeciwne, by na terenie po Kolegium Sztuk Pięknych powstała szkoła filmowa, ale jego bezpłatne użyczenie w ogóle nie jest brane pod uwagę.

Przypomnijmy, że przy Nadwiślańskiej 9 nadal działa Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przygotowujący młodzież do pracy w zawodach: logistyk, hotelarz, handlowiec, technik obsługi ruchu turystycznego i od tego roku - mechanik ze specjalizacją urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne – w technikum oraz dowolnie wybranych zawodach w zasadniczej szkole zawodowej. Szkoła w tym roku świętuje jubileusz 95 lecia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę