Znów kupimy produkty lokalne na kiermaszu

W czerwcu do Kazimierza i Nałęczowa mają wrócić kiermasze produktów lokalnych – podaje Dziennik Wschodni. W planach jest także sprzedaż wysyłkowa.
Pandemia covid – 19 nie pozostaje także bez wpływu na biznesy producentów lokalnych wyrobów tradycyjnych. Ich najważniejsze źródło dochodów stanowiła sprzedaż bezpośrednia podczas comiesięcznych kiermaszy, które w czasie epidemii się nie odbywają.
- Liczymy na to, że czerwcu kiermasze wrócą. Posiadamy już stosowne zgody od obydwu samorządów. Trwają jeszcze uzgodnienia z sanepidem. Wszystkim nam zależy na tym, żeby sprzedaż odbywała się w sposób bezpieczny - mówi Dziennikowi Wschodniemu Zbigniew Pacholik, prezes LGD "Zielony Pierścień", organizacji skupiającej m.in. producentów wyrobów tradycyjnych.
W planach jest także sprzedaż wysyłkowa. W czerwcu Zielony Pierścień zamierza uruchomić sklep internetowy, w którym nabyć będzie można certyfikowane produkty tradycyjne wytworzone na terenie powiatu puławskiego, w tym wyroby rękodzielnicze.
Na razie lokalni producenci wyrobów tradycyjnych promowani są przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W zakładce "Lubelska e-spiżarnia” można obejrzeć zdjęcia produktów, dowiedzieć się, gdzie są wykonywane, gdzie je można kupić. W tej chwili jest tam tylko 9 produktów, m.in. wina z Winnicy Las Stocki czy sery z Koziego Grodu z pobliskich Słotwin. Wkrótce będzie więcej - tra nabor zgłoszeń.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę