Zmiany w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS

Skomentuj (2)
Studia licencjackie w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym będą od nowego roku akademickiego dzienne i bezpłatne.

Powstałe w 2001 Kolegium Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS prowadziło dotychczas trzyletnie studia lincencjackie wieczorowe i płatne. Ma dwa kierunki: malarstwo i grafikę. W październiku roku ubiegłego dyplomy wręczono pierwszej czternastce absolwentów. Dziekan WA UMCS prof. Grzegorz D. Mazurek potwierdził, że od roku akademickiego 2005/2006 kolegium będzie przyjmować już na studia dzienne bezpłatne. Czy jednak nowe władze uczelni, które są właśnie wyłaniane, nie zmienią tych planów? - Z pewnością nie, decyzję już wcześniej podjął senat uniwersytetu. Egzaminy do kolegium uczącego w trybie dziennym bezpłatnym planowane są na 18 i 19 lipca - uspokaja prof. Mazurek. Na grafice i na malarstwie czekać będzie po 12 indeksów.

Z czternastki pierwszych absolwentów kilkoro może pochwalić się już sukcesami artystycznymi. Agnieszka Kieliszek zdobyła grand prix konkursu na autoportret inspirowany twórczością Jacka Malczewskiego, a Aleksandra Galant dostała w tym konkursie drugą nagrodę. Max Skrzeczkowski kontynuuje swe zainteresowania fotografią, wiele wystawia, ma na koncie m.in. nagrodę w konkursie Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Kolegium działa w części budynków Zespołu Szkół  im. Jana Koszczyca-Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9 - i planuje budowę własnych obiektów. Kolegium zaprasza 1-3 maja na dni otwarte w godz. 11-17. Po kolegium będą oprowadzać i o nauce opowiadać sami studenci, którzy też przygotowali wystawę swoich prac.

Grzegorz Józefczuk

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę