Zmarła Irena Stawowy - Jeżewska

Skomentuj (2)

Najchętniej śpiewała utwory Stachury i Okudżawy. Jej koncerty były kameralne i nastrojowe. Kanadyjska Polonia zapamięta ją tak właśnie – jako damę poezji śpiewanej. Irena Stawowy – Jeżewska.

Dla kazimierzaków pozostanie nauczycielką Liceum Ogólnokształcącego Kazimierzu, gdzie w latach osiemdziesiątych pracowała jako germanistka.

- Była damą naszego liceum - piękna, elegancka, kobieta z klasą i z pazurem. Zarażała dobrą energią, Bułatem Okudżawą, a mnie osobiście - językiem niemieckim – wspomina Małgorzata Józefacka z Kazimierza. – Miałam szczęście, że całe cztery lata uczyła mnie niemieckiego. Wspaniała nauczycielka. Dzięki niej dziś potrafię porozumieć się w tym języku.

Irena Stawowy – Jeżewska związana rodzinnie z Kazimierzem zmarła po ciężkiej chorobie w wieku 60 lat 22 sierpnia w Mississauga w Kanadzie.

Irena Stawowy - Jeżewska była absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, a także średniej szkoły muzycznej i pomaturalnej szkoły wokalnej w Lublinie.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • pijany znad Grodarza
    "........ jest dobro w milczeniu....",,,,,,,,,, " ........ a przecież mi żal....."
  • Anna Porada
    Glebokie wyrazy wspolczucia dla rodziny Pani Irenki. Byla moja nauczycielka tylko jeden rok a zarazila mnie tak, ze poszlam na Filologie Germanistyczna i uczylam w tej samej szkole po Jej wyjezdzie do Kanady. Trudno mi uwierzyc ze nie ma Jej wsrod nas. Tryskala energia, usmiechem i osobistym czarem. Niezapomniana nauczycielka dla mnie, ktorej bardzo duzo zawdzieczam. Bardzo mi smutno ze jej juz nie ma. Anna Porada

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę