Zmarł Artur Tabor

Skomentuj (6)

Artur Tabor – jeden z najwybitniejszych polskich fotografików przyrody, autor m.in. filmu przyrodniczego „Małopolski przełom Wisły”, współautor albumu „Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka” nie żyje.

Fotografia przyrodnicza była jego wielką życiową pasją. Specjalizował się w fotografowaniu i filmowaniu ptaków w ich środowisku naturalnym. Jego zdjęcia znajdują się w fachowej literaturze przyrodniczej, przewodnikach turystycznych, kalendarzach, albumach, z których ostatnim jest prezentowany w Kazimierzu podczas tegorocznych Dni Wisły 2010” „Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka” realizowany wspólnie z Rafałem Siekiem.

Miał na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, kilkanaście wystaw – w tym otwartą 20 czerwca w Muzeum Przyrodniczym wystawę  „Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka”.

Realizował filmy przyrodnicze prezentujące głównie jego ukochany Bug i Wisłę. „Małopolski przełom Wisły” 5 lat temu prezentował osobiście w Kazimierskim Ośrodku Kultury.


Współpracował z Zarządem Lubelskich Parków Krajobrazowych w Kazimierzu i Muzeum Przyrodniczym.


- To był niezwykle pracowity człowiek z pasją. Otwarty na ludzi. Ciągle w ruchu. Ciągle wykonywał jakieś zdjęcia. Piękne - mówi regionalista dr Andrzej Pawłowski. - Często tygodniami czekał w ukryciu, aż orzeł czy inny ptak wyleci z gniazda bądź się poruszy. Niespotykane ujęcia.

Nie zrobi więcej żadnego zdjęcia. Ostatnimi okazały się fotografie realizowane podczas pleneru w Mongolii, w trakcie którego zginął. Artur Tabor zmarł 2 lipca. Miał 42 lata.

Pogrzeb Artura Tabora odbędzie się w poniedziałek 12 lipca o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Jedlni Letnisko.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę