Złoto dla kazimierskich chórzystów

Skomentuj (53)

Ze Złotymi Dyplomami wróciły z XII Prezentacji Chórów Regionu Lubelskiego obydwa chóry działające przy Gminnym Zespole Szkół w ramach programu "Śpiewająca Polska". To pierwszy taki sukces w pięcioletniej działalności kazimierskich chórów „Canto” i „Cantare” prowadzonych przez Monikę Kubiś - Arbuz.

"Śpiewająca Polska" to Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych skierowany do dzieci i młodzieży, by przez śpiew mogli radować się życiem, doświadczać bogactwa muzyki, czerpać satysfakcję ze wspólnego śpiewania i otwierać się na świat kultury. Kazimierskie chóry prowadzone przez Monikę Kubiś - Arbuz „Canto” ze szkoły podstawowej i „Cantare” z gimnazjum, przez które przewinęło się już ponad stu uczniów, uczestniczą w programie od 2007 r.


- Biorąc udział w programie przez pięć lat i poddając się ocenie najwybitniejszych pedagogów Wydziału Artystycznego UMCS dwa razy do roku – w koncercie zimowym i letnim – zdobywaliśmy różne dyplomy – były brązowe, często srebrne i złoty, ale w tym roku po raz pierwszy obydwa chóry zdobyły Złoty Dyplom, co jest ogromnym sukcesem zwłaszcza, że chór gimnazjalny otrzymał maksymalną liczbę 100 punktów – mówi kierownik chórów „Canto” i „Cantare” Monika Kubiś - Arbuz.


Sukces to wynik nie tylko młodych talentów, ale także ciężkiej i systematycznej pracy.


- Do chóru może przyjść każdy – mówi Monika Kubiś - Arbuz – warunek jest jeden – każdy chór musi przepracować cztery godziny tygodniowo, dyrygent musi uczestniczyć w szkoleniach i raz w semestrze należy poddać się ocenie przed profesjonalnym jury. Tak pracują wszystkie chóry w ramach programu. I oczywiście trzeba kochać śpiewanie – to podstawa.


Kazimierskie chóry, które możemy podziwiać na uroczystościach gminnych i oczywiście szkolnych, należą do grupy 29 chórów działających w ramach programu „Śpiewająca Polska” na Lubelszczyźnie i ponad 300 w całym kraju.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (53)

 • tak sobie myślę
  @byłe,moje dziecko nic lepszego nie mogło spotkać.
  Mimo,że już w wieku ponadgimnazjalnym, to wciąż śpiewa w tym chórze.
  Chce i lubi.
 • Chórzystka
  My lubimy robić to co robimy i cieszymy się z naszego sukcesu. To że kiedyś było jak było, nie oznacza że teraz jest tak samo. Jeżeli nie chciała bym chodzić na chór,po prostu bym nie chodziła! Mnie nikt do tego nie zmusza!!! Czy to tak ciężko zrozumieć?!
 • byłe
  tak sobie myślę... oby Ciebie i Twoich bliskich nigdy nic takiego nie spotkało.
 • tak sobie myślę
  @też były...
  w tamtych latach chór nie osiągał sukcesów, bo było w nim za dużo osób które "musiały".
  Teraz jest może więcej,które chcą.Może coś innego uległo zmianie.
  Przeszłość nie ma tu znaczenia, teraz mówimy o teraźniejszości, o sukcesach, radości.
  Nadal jednak jest wielu byłych, które teraz odkryły, że są znów pod przymusem.
  Pod przymusem opowiadania o swojej traumie sprzed lat.
 • też b.chórzyst
  Spotkajmy się to opowiem wszystko.Do pijanego ...
 • pijany znad Grodarza
  też b. chórzyst
  2012-12-08 12:25
  do tak sobie myślę- myślę,że nie wiesz co sie działo w chórze w tamtych latach,nie wypowiadaj się i nie ucz innych.
  Oj. Chórzyst.W tym momencie ,o ile nie DOKOŃCZYSZ to staniesz się NIJAKI. patrz Macierewicz
 • Już tak jest
  ,że w naszym narodzie, dla innych jest chwila radości, że im się powiodło. Ale oczywiście pojawiają się też osoby, których celem jest jednocześnie zabranie szczęścia. Czy tak ciężko czytając ten temat pomyśleć: "Kurczę, super, że chór reprezentujący Kazimierz osiągnął taki sukces", bo przecież łatwiej jest rzucić kilka negatywnych komentarzy. Dlaczego nie może funkcjonować zasada: nic miłego- NIE PISZĘ!
 • też b. chórzyst
  do tak sobie myślę- myślę,że nie wiesz co sie działo w chórze w tamtych latach,nie wypowiadaj się i nie ucz innych.
 • tak sobie myślę
  B.chórzystkom które "musiały, muszą i będą musieć" chciałbym zwrócić uwagę,że chór to wynik pracy zespołu.
  A chór aby być dobrym chórem musi składać się z odpowiedniej liczby osób/głosów.Może dzięki temu, jak piszesz "przymusowi" ktoś inny mógł cieszyć się ze swojego śpiewania.A może dzięki "przymusowi" nie robiłaś w tym czasie głupot.
  Jak napisałem (w szóstym wpisie)są w chórze uczniowie puławskich szkół,student.Oni wciąż muszą, bo nie potrafią funkcjonować bez swojej pasji.
 • pijany znad Grodarza
  "....teraz mam na wsszystko ma dobry zawod prace szacunek w pracy "
  A co robisz? Podaj marki samochodow i ich kolor.
 • pijany znad Grodarza
  @ ex-kazik.To obecnie, jak na Ciebie wołać?. Williams?
 • pijany znad Grodarza
  @ PiotR. Ale żeś się ujawnił i to w sytuacji,kiedy słusznie chwalisz. Ot , czasy.
 • ex-kazik
  Do PiotR
  zmien kraj ja tak zrobilem pare lat temu i zrozumialem jaki Polska to dziki kraj pamietasz smierc JPII nawet kibole sie pojednali pozniej Smolensk tez pojednal ludzi a teraz podzielil i taki Kaczor sieje zamet sobie jakis zamach wymyslil taka jest mentalnosc polakow z jednej skrajnosci w druga
  Pozdrawiam z UK Liverpool
 • PiotR
  Dlaczego w tym kraju jest tylu zawistników leczących anonimowo w internecie swoje frustracje ?
  Dlaczego z taką łatwością przychodzi wam opluwać czyjąś pracę ?
  Ktoś kogoś nie lubi i Ok,piać z zachwytu nie musi,ale odrobinę szacunku dla pracy i efektów !
 • jasio
  i tak trza do mnie(mialo byc)
 • jasio
  i trza do mnie pisac @pijany.Tera wszystko jasne.Bog zaplac dobry czlowieku
 • mieszaniec II
  może w koncu przetaniecie chwalić P Arbuz a zaczniecie chwalić dzieci ile to zarwanych popołudni w szkole plus do tego soboty gdzie prawidłowo dziecko ma wolne od szkoły większosć tych dzieci niedługo pójdzie w świat i tam będzie rozwijać talenty a P Arbuz zostanie z i tak już wyludnioną szkolą (przepraszam Kontenerem) idzie katastrofa demograficzna dzieci coraz mniej kto wie czy w Kontenerze za pare lat nie otworzy się następna Biedronka tak bardzo potrzebna lepiej moze kolejne kwatery bo przeciez ich mało w tym mieście no chyba że tym miastem zacznie rządzić ktoś z kompetencjami i zagospodaruje ten teren rozsądnie miałem przyjemność być w małym miasteczku w szwajcarii polożonym w dolinie otoczone górami gdzie bokiem ulicy płyneły potoki podczas ulewy 5 minut po ulewie nie widzialem żadnego błota kompletnie jeśli jakieś było to 10 minut poózniej przejechała czyszczarka A tu co sie dzieje po ulewie Kurzymiesz Dolny jak nie którzy mówia ale władze miasta i obecne i poprzednie nie umieja rozwiązać tego problemu
 • pijany znad Grodarza
  do jasia. Ci,którzy nie grali w orkiestrze, Ci,ktorzy nie śpiewali w chórze NIE MAJĄ POJECIA,JAK p i e r s z o p l a n o w ą ROLĘ ODGRYWA d y r y g e n t.
  Bez Jego udzialu, gra w orkiestrze,śpiew chóralny JEST u ł o m n y. No Jasiu.
 • Beztalencie
  Żeby nie było smutno i przykro komuś, to postanowiłem napisać kilka ciepłych słów, natomiast zignorować osoby, które wystawiają fałszywe, zawistne komentarze pod adresem osób prowadzący chór i cały Dom Kultury.
  Dom Kultury to prawdziwa kuźnia talentów w świecie kultury, sztuki i muzyki. Ile to trzeba pracy, starań włożyć, poświecić czasu, żeby dobrze przygotować choć jeden występ. Piękne jest to, że uczy się z pasją. Nie ma co zazdrościć, trzeba podziwiać za grono potencjalnych talentów i dziękować od serca osobom, które tymi talentami dzielą się z innymi, sporo młodszymi od siebie.
  p.s. Słowo "Talent" podobno we wszystkich językach piszemy tak samo. Dla tego żaden z Nas nie powinien zapominać od Kogo go mamy:)
 • nieznajomy
  Jako, że Pani Monika jest rdzenną kazimierzanką proponowałbym aby ulica nazywała się: "Pięknej Moniki". Gratulacje Pani Moniko, gratulacje Chórzyści...życzę Wam jeszcze wielu sukcesów.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę