Zielone światło dla stołówki w szkole

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki radni debatowali w kwestii utworzenia wspólnej stołówki dla szkoły i przedszkola z siedzibą w Gminnym Zespole Szkół na Szkolnej.
Radni chcą, by od września dzieci z kazimierskiej szkoły i przedszkola mogły korzystać z ciepłych posiłków, które przygotowywałyby dla wszystkich panie kucharki z przedszkola. Oznacza to, że przedszkolna kuchnia przeniosłaby się do budynku szkoły na Szkolnej.
– Oddaję całe pomieszczenie kuchni we władanie przedszkola. Przygotowanie posiłków w szkole będzie bardziej komfortowe, bo kuchnia w szkole jest bardzo dobrze wyposażona – mówi Janusz Raczkiewicz dyrektor Gminnego Zespołu Szkół. – Czy kuchnia będzie podlegać szkole czy też przedszkolu – to jest w tej chwili obojętne. Ważne, żeby dzieci miały ciepły posiłek.
Dyrekcja przedszkola wyrażała obawy, że przygotowanie posiłków w szkole i późniejsze ich podgrzewanie w przedszkolu może mieć negatywny wpływ na wartości odżywcze przygotowywanych potraw. Przewodniczący komisji Leszek Dołęga jednak zapewniał, że wystarczy zaopatrzyć stołówkę w termosy i dzieci przedszkolne będą otrzymywać ciepłe i pełnowartościowe posiłki bez konieczności podgrzewania.
Dyskusję zakończyło głosowanie. Większość radnych (5 z 8 obecnych) opowiedziała się za tym, by stołówka dla szkoły i przedszkola była w szkole. Kwestię, komu będą podlegać panie kucharki, pozostawiono w gestii burmistrza i dyrektorów GZS i przedszkola.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę