Zgodnie z planem

Skomentuj (4)

zobacz więcej (9)

Pierwsze koty za płoty. Organizowany przez redakcję Dziennika Wschodniego oraz kazimierskie Orły piłkarski mecz gwiazd IV ligi i lubelskiej okręgówki przeszedł do historii.
Niespodzianki nie było i pewnie 4:1 (2:0) wygrali czwartoligowcy, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Wojciech Białek, strzelec dwóch bramek dla zwycięzców.

- To był wyjątkowy i prestiżowy mecz, dlatego wygrana cieszy bardziej - przyznał wyraźnie zadowolony Marek Sadowski, trener reprezentacji IV ligi.

Popularny "Sadek” praktycznie jako pierwszy zameldował się na obiekcie Orłów, a wyprzedził go tylko Andrzej Miś, na co dzień kierownik Łady, a w sobotę prawa ręka Sadowskiego.

- Najlepsi zawszę są pierwsi - żartował kierownik, który jak ognia unikał prognozowania rezultatu meczu. Dodał jedynie, że jeśli czwartoligowcy stawią się w komplecie, to rywale mogą mieć problemy z odniesieniem korzystnego wyniku

wyżej notowany team nie zawiódł, a z powołanych piłkarzy zabrakło jedynie Marcina Nowaka. Wcześniej z przyjazdu zrezygnowali przedstawiciele Tomasovii, gdyż trener Zbigniew Kuczyński w obawie o kontuzje i przemęczenie... nie wyraził zgody na grę swoich zawodników.

A ci którzy nie przyjechali mogą żałować, bo zabawa była doskonała. Zawodnicy na poważnie wzięli sobie fakt występu w takiej imprezie i zagrali z pełnym zaangażowaniem. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia czwartoligowców, którzy już w 6 min, po bramce Wojciecha Białka objęli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą napastnik Łady podwyższył wynik i stało się jasne, że tego meczu nie przegrają. Szkoleniowcy lubelskiej okręgówki Jerzy Krawczyk i Jacek Magnuszewski jak tylko mogli starali się wpłynąć na swoich podopiecznych, jednak ci albo grali nieskutecznie, albo rewelacyjnie w bramce IV ligi spisywali się Krzysztof Mazur i Karol Kurzępa. Szczególnie ten pierwszy przechodził sam siebie, jednak w ostatnich sekundach meczu nie wytrzymał i sprokurował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany Michał Bandosz.

Na najlepszego piłkarza meczu wybrany został Wojciech Kępka, który w nagrodę otrzymał puchar ufundowany przez LZPN. Przed spotkaniem pamiątkowe dyplomy od naszej redakcji otrzymali królowie strzelców IV i V ligi: Wojciech Białek i Marcin Goździołko.

- Co mogłem zrobić, jak mi nie podawali piłek - tłumaczył się z nie strzelonej bramki w tym meczu popularny "Heniek”.

Bramki: Białek (6, 20), Sadowski (55), M. Szczawiński (70) - Bandosz (90 z karnego).
Gwiazdy IV ligi: Kurzępa- Paździor, Sawczuk, Fulara, Gołębiowski, Janeczko, R. Szczawiński, Białek, Poleszak, Zarczuk, Kępka. Grali również: K. Mazur, M. Szczawiński, Skrzypek, Grzegorczyk, Gołąb, A. Sadowski.
Reprezentacja Lubelskiej Okręgówki: Jakóbczyk- Ł. Warda, Mróz, Dryk, Cioch, Załuski, P. Warda, Bandosz, Kozdrój, B. Kleszczyński, Bujek. Grali również: Wilkołek, Budzyński, Mirosław, Wronka, Dryk, Góździołko.
Sędziował: Andrzej Głowacki (Lublin).
źródło: Dziennik Wschodni
Fot. Mateusz Stachyra

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę