Zbiórka zużytych baterii

Skomentuj (1)
Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym od 20 grudnia 2007 r. rozpoczęło zbiórkę zużytych baterii. Każdy kto ma w domu zużyte baterie może je wrzucić do specjalnego pojemnika znajdującego się w Muzeum przy kiosku kasowym (spichlerz Mikołaja Przybyły, ul. Puławska 54).
Baterie mają krótki czas przydatności i szybko trafiają do kosza, a uwalniane z nich metale ciężkie (m.in. rtęć, ołów) oraz cały szereg substancji toksycznych wchodzących w ich skład stanowią poważne zagrożenie dla gleby, wód gruntowych a pośrednio - człowieka.
 
Dlatego zużyte baterie nie powinny trafiać na wysypiska komunalne, lecz do specjalnego pojemnika. Taka segregacja ułatwia ich unieszkodliwianie i recykling.
 
Muzeum zachęca wszystkich mieszkańców z terenu miasta i gminy Kazimierz Dolny, uczniów kazimierskich szkół a także przyjezdnych, by wrzucali zużyte baterie - z telefonów bezprzewodowych, telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych i inne pochodzące z gospodarstwa domowego - do specjalnego pojemnika.
 
Od dziś żadna zużyta bateria nie powinna trafić do kosza na śmieci !
źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę