Zbiórka zużytych baterii

Skomentuj (1)
Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym od 20 grudnia 2007 r. rozpoczęło zbiórkę zużytych baterii. Każdy kto ma w domu zużyte baterie może je wrzucić do specjalnego pojemnika znajdującego się w Muzeum przy kiosku kasowym (spichlerz Mikołaja Przybyły, ul. Puławska 54).
Baterie mają krótki czas przydatności i szybko trafiają do kosza, a uwalniane z nich metale ciężkie (m.in. rtęć, ołów) oraz cały szereg substancji toksycznych wchodzących w ich skład stanowią poważne zagrożenie dla gleby, wód gruntowych a pośrednio - człowieka.
 
Dlatego zużyte baterie nie powinny trafiać na wysypiska komunalne, lecz do specjalnego pojemnika. Taka segregacja ułatwia ich unieszkodliwianie i recykling.
 
Muzeum zachęca wszystkich mieszkańców z terenu miasta i gminy Kazimierz Dolny, uczniów kazimierskich szkół a także przyjezdnych, by wrzucali zużyte baterie - z telefonów bezprzewodowych, telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych i inne pochodzące z gospodarstwa domowego - do specjalnego pojemnika.
 
Od dziś żadna zużyta bateria nie powinna trafić do kosza na śmieci !
źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Precz z UM i KPK (gość)
    Co jest grane? To nie Muzeum powinno organizować tego typu zbiórki tylko Urząd Miasta Kazimierz Dolny, albo Zarząd Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Szanowni Pracownicy obu instytucji, ciśnie się na usta tylko jedno słowo: WSTYD!
    Brawo Muzeum, chociaż to nie Wasz obowiązek.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę