Zbieramy na ważny cel!

Skomentuj (7)

zobacz więcej (7)

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpisali się już w krajobraz Miasteczka. I nic dziwnego – to już przecież 14 finał!

W tym roku w ramach akcji wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 8 stycznia 2006 r. zbierano pieniądze na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy. W tekturowych puszkach kazimierskiego sztabu znalazło się prawie, łącznie z obcą walutą, 8700 złotych, dużo więcej niż w roku ubiegłym. To zasługa zarówno 38 aktywnych kazimierskich wolontariuszy, którym udało się namówić darczyńców do hojności na rzecz dzieci jak i tych, którzy te puszki zapełniali swoimi pieniędzmi.

- Kazimierski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza istnieje od 2001 r. – mówi szef sztabu – Bożena Górczyńska. Wcześniej także kilkakrotnie kwestowaliśmy tutaj na rzecz Wielkiej Orkiestry nie organizując się jednak w sztab. Co roku mamy coraz więcej chętnych do zbierania pieniędzy, staramy się więc spośród nich wybierać te, które są najbardziej godne zaufania. I ci właśnie dostają identyfikatory Wielkiej Orkiestry i tym samym prawo do kwestowania.

Podczas tego finału w sztabie przy Zespole Szkół skupili się nie tylko uczniowie - gospodarze, ale także młodzież z miejscowego gimnazjum, a nawet ze szkół puławskich. Dlaczego kwestują, biegając cały dzień od rana do późnego wieczora po mieście mimo mrozu?
- Po prostu chciałam poprzez swój udział w tej akcji pomóc innym. Wiem, że te pieniądze idą na szczytny cel – w tym roku na dzieci poszkodowane w wypadkach na sprzęt dla tych dzieci oraz na naukę pierwszej pomocy – odpowiada po krótkim zastanowieniu Anna Stojek z Zespołu Szkół – wolontariuszka, która w tym roku miała najcięższą puszkę. – Spotkałam się raczej z miłym przyjęciem ludzi – sami wrzucali pieniądze, mimo że ich nie namawiałam. Nie chciałam nikogo do niczego zmuszać.

- Na rzecz Wielkiej Orkiestry kwestuję już trzeci raz. – mówi Angelika Kasiak, także uczennica Zespołu Szkół. Angelika w tym roku nie tylko kwestowała, ale także brała udział w komisyjnym liczeniu pieniędzy zebranych przez kazimierski sztab. Na rzecz Orkiestry pracowała więc od rana do wieczora, w czym nie przeszkodziła jej nawet nieprzespana po studniówce noc…– Podoba mi się to, że w ten sposób mogę pomóc innym, chociaż… w sumie my tylko zbieramy pieniądze, ale znów gdyby nie my?…

Karolinie Górczyńskiej z puławskiego Gimnazjum nr 2, która uzyskała trzeci wynik w ilości zebranych pieniędzy podczas XIV Finału wielkiej Orkiestry, najbardziej podoba się w tej akcji właśnie rywalizacja z innymi wolontariuszami o sumę pieniędzy w puszce. Była to dla niej również okazja, by wspólnie z koleżankami i kolegami zrobić coś dobrego na rzecz innych. – Zbieramy przecież na ważny cel – dodaje z dumą.

Pieniądze zebrane przez kazimierskich wolontariuszy zostały przekazane na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Posłużą do ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i to nie tylko w wypadkach komunikacyjnych, ale we wszystkich wypadkach z udziałem dzieci, a także na naukę udzielania pierwszej pomocy. Działacze fundacji chcieliby, aby nauka udzielania pierwszej pomocy stała się zjawiskiem powszechnym, aby zaczęła się ona już od najmłodszych klas szkoły podstawowej i aby styczność z nią miał każdy mieszkaniec Polski.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę