Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych

Skomentuj (5)
Najlepsze drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu puławskiego wystartują w niedzielę 23 września w Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych na stadionie MOSiR w Puławach. Strażacy będą rywalizowali w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. Początek imprezy o godz. 9.30.
W strażackich zawodach, mających przeszło stuletnią tradycję, nie chodzi wyłącznie o trofea, ale przede wszystkim o doskonalenie umiejętności, dzięki którym można nieść pomoc ludziom. Zawody te są ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków oraz będącego w ich posiadaniu sprzętu (motopompy, rozdzielacze, prądownice, węże). Są także znakomitą popularyzacją ruchu strażackiego.

Na terenie powiatu puławskiego działa obecnie 69 Ochotniczych Straży Pożarnych, skupiających w swych szeregach 2140 członków.
 
W ciągu roku zostały przeprowadzone zawody na szczeblu gmin, których zwycięzcy będą rywalizować w niedzielnych zawodach. Weźmie w nich udział ponad 200 strażaków-ochotników z 12 drużyn męskich i 5 drużyn kobiecych.

Program zawodów:

9.30 - uroczyste otwarcie zawodów

9.45 – koncert orkiestry dętej OSP

10.00 - start w konkurencji sztafeta pożarnicza

11.15 - start w konkurencji ćwiczenie bojowe

13.00 - wręczenie nagród
Leszek Wójtowicz
Starostwo Powiatowe w Puławach

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę