Zasłużony Dla Gminy Kazimierz Dolny. Rudolf Buchalik

zobacz więcej (18)

Portrety znanych i nieznanych mieszkańców oraz bywalców Kazimierza Dolnego i Mięćmierza, obrazy, projekty obiektów mieszkalnych a także wiele różnych przedmiotów, będących teraz jedynie pamiątką po nieżyjącym już artyście Rudolfie Buchaliku przyozdobiły wnętrze Galerii Klimaty...

Najbliższa rodzina, ale także przyjaciele, dawni sąsiedzi, przedstawiciele kazimierskiego magistratu i Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym spotkali się w Galerii Klimaty w Mięćmierzu podczas pożegnalnego wernisażu Rudolfa Buchalika.

Architekt, artysta plastyk, ale przede wszystkim niezwykły człowiek. Przez ponad 20 lat związany był z Kazimierzem Dolnym i Mięćmierzem, gdzie wspólnie z innymi artystami założył Kazimierską Konfraternię Sztuki, gdzie projektował i malował, prowadził swoją pracownię. Sprawował funkcję sołtysa i jak twierdzą dobrzy znajomi, rozkręcał najlepsze imprezy w okolicy. Dusza człowiek. Barwny, nietuzinkowy, pełen empatii i wrażliwości. Miewający szalone pomysły i nie bojący się ich realizować. Wyróżniający się z tłumu, między innymi poprzez swój charakterystyczny strój. Jakim był człowiekiem najlepiej widać było właśnie podczas tego ostatniego wernisażu, po ilości ludzi, którzy tak licznie przybyli do Mięćmierza...

- Mamy w Kazimierzu wiele postaci, które bardzo wyraźnie zaznaczyły swoją obecność w tworzeniu  koloni artystycznej, ale myślę, że Rudolf zaznaczył się w sposób szczególny i szczególnie zasłużył na to, żeby go uhonorować – mówi Bartek Pniewski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego, właściciel Galerii Klimaty, ale także wieloletni przyjaciel Rudolfa Buchalika.

Na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego Rada Miejska nadała pośmiertnie Rudolfowi Buchalikowi tytuł „Zasłużony Dla Gminy Kazimierz Dolny”. Podczas wernisażu w Galerii Klimaty, na ręce rodziny zmarłego artysty został przekazany akt nadania tego tytułu.

 

Wystawę poświęconą Rudolfowi Buchalikowi oglądać można przez dwa najbliższe weekendy (piątek, sobota, niedziela).  Finisaż wystawy odbędzie się w sobotę 26 października 2019r. o godzinie 16.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

Skomentuj


Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Męćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę