Zaproszenie do Tajemniczego Ogrodu

Skomentuj (1)

Ogrody Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów kryją rozmaite sekrety, w tym niezwykłe okazy botaniczne i pamięć o minionych czasach. Tajemnicom ogrodu "Willi pod Wiewiórką" poświęcony jest program artystyczny, przygotowany z okazji 18. rocznicy śmierci Marii Kuncewiczowej. Zostanie on pokazany publiczności w niedzielę, 15 lipca 2007 r. o godz. 17.

Spektakl pt. "Ogrody Miasteczka, ogrody Świata" przygotowała lektorka Kuncewiczówki, polonistka Ewa Wolna. Sama weźmie w nim udział w towarzystwie licznej grupy kazimierzan oraz młodych aktorów, którzy przybyli z odległych nieraz miejscowości. Dla uczestników obchodów rocznicowych, mających przypominać postać Kuncewiczowej, która kochała naturę i ludzi, przygotowano niezwykłą wystawę pt. "Zielnik Marii Kuncewiczowej". Można zobaczyć najciekawsze rośliny z domowego ogrodu, które zebrała i zasuszyła latem roku 2006 Małgorzata Rucińska, przewodniczka muzealna Kuncewiczówki. Opracowała je artystycznie Danuta Wierzbicka, plastyczka Domu Kuncewiczów. Ekspozycja potrwa do końca sierpnia 2007 roku.

Rocznicowym prezentem dla Marii Kuncewiczowej są także żywe rośliny świeżo zakupione dla Kuncewiczówki: jodła kalifornijska, która zajmie miejsce tej, która "umarła stojąc", jak również klematisy: fioletowe "Xerxes" (zawsze rosły wokół domu) i "Jan Paweł II". Ta ostatnia odmiana ma upamiętniać związki Kuncewiczów z polskim papieżem. Ponadto w skład stałej wystawy włączono na nowo dywany i tkaniny po pierwszej fazie konserwacji.

Pracownicy Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów serdecznie zapraszają!

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę