Zapraszamy na majówkę

zobacz więcej (6)

W dniach 20 – 23 maja do grodziska w Chodliku znów powrócą Słowianie. Przybędą kupcy, rzemieślnicy i wojowie z całej Polski, którzy pokażą nam, jak żyli nasi przodkowie, co jedli i w co wierzyli. Każdy może wziąć udział w tej lekcji historii.

O tym, że Kazimierz Dolny, Nałęczów czy Janowiec to jedne z najciekawszych miejsc na Lubelszczyźnie wie prawie każdy. Jednak o tym, że w małej, urokliwej wsi zwanej Chodlik, położonej zaledwie 15 km od Kazimierza, znajduje się jedno z największych grodzisk wczesnośredniowiecznych Europy, wie niewielu.


Z roku na rok popularność Chodlika jednak rośnie. A wszystko dzięki Majówkom Archeologicznym, odbywających się na terenie dawnego grodu od 1999 roku.


W tym roku, jak już pisaliśmy, Majówka odbędzie się w dniach 20 - 23 maja. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zdecydowali się położyć nacisk na epokę wczesnego średniowiecza. W związku z tym, do grodziska w Chodliku zawitają kupcy, rzemieślnicy i wojowie z całej Polski. Będzie można na własne oczy przekonać się na czym polega m.in. kowalstwo, tkanie na krośnie czy też mincarstwo. Nie zabraknie także dzielnych wojów, którzy oprócz śmiałych pokazów walk, zaprezentują swoje uzbrojenie, dokładnie wyjaśnią ówczesne zasady walk a nawet umożliwią strzelenie z łuku czy rzucenie włócznią.


Dla tych, którzy będą chcieli spróbować dawnego życia również nie zabraknie atrakcji. Nauka tańca dawnego, warsztaty garncarskie, konkursy, gry i zabawy, degustacja kuchni dawnej... - wszystko to czeka na turystów chcących dołączyć do budzenia chodelskiego grodu.


Na zakończenie Majówki, w sobotę ok. godziny 21.00 odbędzie się pokaz teatralny oparty na mitach i wierzeniach Słowian oraz wikingów. Ponad trzydziestu wykonawców, przy udziale teatru ognia wykona efektowne przedstawienie, które na długo pozostanie w pamięci zwiedzających...


Wszelkie atrakcje dostępne będą dla zwiedzających w godzinach:
środa (20.05) – piątek (22.05): godz. 8.30 –16.30.
sobota (23.05): godz. 12.00 – 22.00

 

Ceny biletów wstępu:
bilet normalny – 8,00 zł; bilet ulgowy – 6,50 zł; bilet rodzinny - 20 zł (ważny dla 2 osób dorosłych i dzieci do lat 12)


Jak tu dojechać? Wyjeżdżamy z Kazimierza w stronę Opola Lubelskiego i w Karczmiskach naprzeciwko szkoły skręcamy w prawo. Przejeżdżamy 2 km odcinek drogi, po czym skręcamy w lewo, w drogę, która prowadzi prosto do Chodlika. Grodzisko znajduje się na samym końcu wsi. Dla ułatwienia dojazdu w okolicy na czas jej trwania rozmieszczone będą specjalne drogowskazy.


Więcej informacji o Chodliku, jak i o Majówce - tutaj.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę