Zanim Nohavica zagra w Warszawie

Zanim Jaromir Nohavica zagra w Warszawie, kazimierska publika będzie mogła poznać jego twórczość w najbliższy piątek 23 września w budynku jatek koszernych na Małym Rynku. Duet Jarząbek Jurkiewicz  zagra w znajdującej się tam sympatycznej knajpce Trzeci Księżyc recital prezentujący twórczość Jaromira oraz autorskie piosenki Jarząbka.

Tematyka piosenek wykonywanych przed duet Jarząbek Jurkiewicz jest niebywale szeroka i doskonale wpisuje się w otaczającą nas rzeczywistość. Z jednej strony odzwierciedla obecny stan społeczeństwa (Najpierw gwiżdżą, potem kamienują, Listy bez podpisu, Zostawcie to koniowi), wyraża bezkompromisowe postawy obywatelskie i polityczne (Chorągiewki, Zostawcie to w spokoju, Krzywe zwierciadła), z drugiej strony wykorzystuje tematykę historyczną (Generał Windischgrätz, Husyta, W gospodzie na rynku). Wieczór opowieści i wspaniałej wirtuozerskiej muzyki gitarowej, Dwie gitary i dwa głosy. Jatki. Trzy Księżyce. Mały Rynek. Leniwy i już jesienny wieczór...

Duet Jarząbek-Jurkiewicz to spotkanie dwóch lubelskich muzyków o odmiennej historii muzycznej, różnym guście oraz sposobie postrzegania muzyki. Spoiwem łączącym te osobowości jest ciekawość umiejscowienia słowa w muzyce, dlatego gruntem na którym się spotykają, jest poezja.

liczba miejsc ograniczona
rezerwacja: 502 722 432, korzeniowa@kazimierzdolny.pl
start: 20:00
miejsce: Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
wstęp: 20 pln

 

 

Tekst i foto: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę