Zamkową na Góry będzie łatwiej

Skomentuj (7)

Powoli dobiega końca remont chodnika przy ulicy Zamkowej w Kazimierzu Dolnym. Nowa nawierzchnia może być szczególnie przydatna, gdy nadejdzie zima. Będzie bezpieczniej.

Wspinając się pod górę tuż obok Kościoła Farnego w stronę ulicy Góry, trzeba mieć na nogach wygodne buty i dobrą kondycję. A zimą dodatkowo sporo szczęścia, by nie poślizgnąć się na wystających kamieniach. Już niedługo sytuacja ta powinna ulec poprawie, gdyż trwa właśnie remont chodnika przy ul. Zamkowej. Jak podają urzędnicy, zniszczone płyty chodnikowe na długości ok. 180 m od miejsca, w którym zakończył się poprzedni remont aż do ul. Góry zostaną wymienione na kostkę zwaną „starobrukiem”.

- W najbliższych dniach prace związane z remontem chodnika przy ulicy Zamkowej zostaną zakończone – mówi Beata Gałek z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Roboty wykonuje firma remontowo – budowlana Adama Watrasa.

Warto dodać, że po zakończeniu remontu zostaną także zabezpieczone skarpy przy chodniku. Jednak w związku z tym, że Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na użycie płyt ażurowych, zbocze zostanie zabezpieczone siatką. Szacunkowy koszt remontu to ok. 30 000 zł.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • krystyna
  Z tymi chodnikami z kostki Baumana to wszystko zależy od jej jakości. Mam zastrzeżenie - krawężnik jest ciut niski. Bardzo łatwo będzie na niego najechać no i wiadomo szybko popęka. Wysoki krawężnik gwarantuje lekkie hamowanie gdy spadnie świeży mokry śnieg, ale już tego nie ma. Właściwie jakikolwiek chodnik jest lepszy od tego który był kładziony w 50-siątych lub 60-siątych latach ubiegłego wieku. Dziwne że pani wojewódzka konserwator nie objęła go pod swoje skrzydełka.....
 • Wiesław
  Tak jest, raptem w pośpiechu, tuż przed atakiem zimy firma pana Watrasa wykonuje wiele naraz prac w naszej gminie. O co tutaj chodzi? Kto za te prace zapłaci? A może są już zapłacone?
 • pijany znad Grodarza
  Prace ruszyły , bo i nastało nowe. W Okalu przy remizie kopią studnię, a ZAPEWNIANO, że bedzie wodociąg, bo WIELKIM wstydem jest dwie miejscowości w gminie Kazimierz Dolny to ostatnie, chyba w kraju, miejscowości niezwodociągowane no i pytanie:
  czy budowa tej studni to GLEJT na TRWAŁE NIEMANIE wodociagu, jesli ma on być to po jaką ch.... studnia?> Ile TOTO bedzie kosztowało?
 • malkontent
  Prace przy budowie chodnika rozpoczęły się 03 listopada.Niestety do wyborów.....nie udało się wykonać chodnika i....Sprawa się rypła!
 • jola
  Dlaczego mnie nie z dziwilo ze firma pana Watrasa .ciekawe jak dlugo wytrzyma ten chodniczek.
 • Hanka
  Oj krysia cieszmy się i z tego co robią nam będzie trochę lepiej a dalej może doczekamy się za naszego życia na poprawę drogi.Pozdrawiam Cię z L......
 • krystyna
  Tak mi się zdaje że od spocznika to już jest ulica Góry. Po drugie dojdziemy chodnikiem do Kazimierzówki a dalej to ludziska wykręcajcie sobie nogi na dziurawym bruku i jeszcze starszej wielokrotnie wykrzywionej i dziurawej trelince pamiętającej Gomułkę.....brawo

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2020. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę