Zagłosuj na projekt w ramach budżetu obywatelskiego

Oddaj swój głos i zdecyduj jakie zadanie zostanie zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2020. Głosować można tylko do 18 grudnia.

Tylko do 18 grudnia 2019 r. można głosować na jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Propozycje są trzy.

Projekt pierwszy nosi nazwę „Siła uśmiechów” (13 051,35 zł) i zakłada modernizację małego placu zabaw na terenie Przedszkola w Kazimierzu Dolnym poprzez położenie bezpiecznej nawierzchni oraz montaż urządzeń zabawowych (bujak jeep, bujak żaba, ważka na sprężynie, karuzela tarczowa). Celem projektu jest stworzenie bezpiecznego miejsca zabaw przedszkolakom
i uatrakcyjnienie otoczenia przedszkola, co zdaniem autora przełoży się na wzrost integracji dzieci, pozwoli im bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Drugi projekt, tj. „Upiększenie ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej” (40 000,00 zł), zakłada zakup donic kwiatowych (8 szt.), kwietników (10 szt.), ławek (10 szt.) oraz słupków betonowych do ustawienia na tych ulicach (48 szt. + 24 szt.), zakup roślin do nasadzeń na sezon letni i zimowy oraz koszty montażu i bieżącej pielęgnacji roślin. Celem projektu jest podniesienie walorów estetycznych miasta, stworzenie przyjemnych miejsc do odpoczynku. Dodatkowo na ul. Puławskiej montaż słupków ma służyć jako bariera przed dzikim parkowaniem na trawnikach przy pasie drogi.

Trzeci, ostatni projekt: „Dzień dobry panie Kazimierzu – rewitalizacja skwerku przy placu zabaw jako miejsce spotkań mieszkańców” (30 000,00 zł) to pomysł na stworzenie instalacji na skwerze obok placu zabaw, niskiego obiektu, który łączyłby funkcje miejsca spotkań, dużej donicy dla roślin, ławki i rzeźby współczesnej. Forma obiektu przypomina labirynt, zarys budynku, formę skalną – wykonana z betonu architektonicznego, obsadzona roślinnością i pomalowana farbami krzemianowymi. Obiekt byłby zbudowany z modułów, które można przestawiać i zmieniać jego formę, otoczony ukwieconą łąką, stałby się miejscem, gdzie będzie można miło spędzić czas na świeżym powietrzu; stanowiłby jednocześnie uzupełnienie pobliskiego placu zabaw i byłby miejscem na spotkania mieszkańców.

Głosować może każdy mieszkaniec Miasta Kazimierza Dolnego (w granicach administracyjnych obejmuje: ulice Kazimierza Dolnego, Cholewiankę, Dąbrówkę, Góry, Góry Drugie, Jeziorszczyznę, Mięćmierz, Okale i Wylągi), który najpóźniej w dniu oddania głosu kończy 16 lat.

- Mieszkańcy głosują poprzez wypełnienie i wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do zaplombowanej urny w sekretariacie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym, ul. Senatorska 5 – czytamy na stronie internetowej kazimierskiego magistratu. - Głosujący może na swoje życzenie otrzymać kopertę, do której włoży kartę do głosowania.

Warto pamiętać o tym, że głosować można tylko na jeden projekt, stawiając znak „X” przy wybranym projekcie. Głosy na kartach do głosowania, na których postawiono więcej niż jeden znak „X”, lub na których nie postawiono znaku „X” są głosami nieważnymi.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę