Zabierz dziecko do biblioteki!

Jak zachęcić rodziców do codziennego czytania dzieciom i z dziećmi? Instytut Książki po raz kolejny przygotował ogólnopolską kampanię społeczną "Mała książka – wielki człowiek". Zasady akcji są proste: Rodzicu, zabierz dziecko do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą dla swojego kilkulatka. Kazimierska biblioteka zaprasza!
Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki "Mała książka – wielki człowiek", do której, tak jak w poprzednich latach, bierze udział także kazimierska biblioteka. Akcja oficjalnie rozpoczęła się 1 września 2020 roku a jej głównym celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
- Tym razem do udziału w projekcie zapraszamy dzieci przedszkolne z roczników 2014-2017 – czytamy w informacji prasowej. - Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki w Kazimierzu Dolnym lub jej Filii w Bochotnicy, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.
Co wchodzi w skład Wyprawki Czytelniczej? Książka „Pierwsze czytanki dla…”, karta Małego Czytelnika - karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki oraz broszura informacyjna dla rodziców.
Naprawdę warto wybrać się z dzieckiem do biblioteki i na dobry początek odebrać ten ciekawy i bezpłatny pakiet. Książka „Pierwsze czytanki dla…” to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Małgorzatę Strzałkowską, Adama Bahdaja, Michała Rusinka, Agnieszkę Frączek... Książka jest bardzo ładnie wydana i na pewno przypadnie do gustu dzieciom.
Natomiast broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” jest niczym innym, jak tylko praktycznym poradnikiem o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Jeśli zdecydujemy się na odbiór zestawu i zapisanie dziecka do biblioteki, przy każdej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek - imienny dyplom.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę