Zabierz dziecko do biblioteki!

Jak zachęcić rodziców do codziennego czytania dzieciom i z dziećmi? Instytut Książki po raz kolejny przygotował ogólnopolską kampanię społeczną "Mała książka – wielki człowiek". Zasady akcji są proste: Rodzicu, zabierz dziecko do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą dla swojego kilkulatka. Kazimierska biblioteka zaprasza!
Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki "Mała książka – wielki człowiek", do której, tak jak w poprzednich latach, bierze udział także kazimierska biblioteka. Akcja oficjalnie rozpoczęła się 1 września 2020 roku a jej głównym celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
- Tym razem do udziału w projekcie zapraszamy dzieci przedszkolne z roczników 2014-2017 – czytamy w informacji prasowej. - Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki w Kazimierzu Dolnym lub jej Filii w Bochotnicy, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.
Co wchodzi w skład Wyprawki Czytelniczej? Książka „Pierwsze czytanki dla…”, karta Małego Czytelnika - karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki oraz broszura informacyjna dla rodziców.
Naprawdę warto wybrać się z dzieckiem do biblioteki i na dobry początek odebrać ten ciekawy i bezpłatny pakiet. Książka „Pierwsze czytanki dla…” to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Małgorzatę Strzałkowską, Adama Bahdaja, Michała Rusinka, Agnieszkę Frączek... Książka jest bardzo ładnie wydana i na pewno przypadnie do gustu dzieciom.
Natomiast broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” jest niczym innym, jak tylko praktycznym poradnikiem o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Jeśli zdecydujemy się na odbiór zestawu i zapisanie dziecka do biblioteki, przy każdej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek - imienny dyplom.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę