Za mundurem panny sznurem

Skomentuj (3)

zobacz więcej (25)

W weekend gorąco było w Kazimierzu nie tylko z powodu słonecznej pogody. Kilkudziesięciu mężczyzn w mundurach, od których niejedna kobieta nie mogła oderwać wzroku, prezentowało na kazimierskim rynku swoje muzyczne umiejętności podczas II Przeglądu Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Orkiestr Sił Powietrznych.

Orkiestry wojskowe zda się, zadomowiły się w Kazimierzu. II Przegląd Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Orkiestr Sił Powietrznych to rozgrzewka przed wrześniowym Festiwalem Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju.

Przesłuchania konkursowe solistów i zespołów zaczęły się w sobotę w Domu Turysty PTTK. A wieczorem Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania przemaszerowała ulicami Miasteczka, kończąc defiladę pokazem musztry paradnej na Rynku Głównym. Podobna parada w wykonaniu Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Dęblina zatrzymywała uwagę turystów i miejscowych w niedzielne przedpołudnie. Obie orkiestry zagrały potem razem podczas mszy świętej w kazimierskiej farze.

Ogłoszenie wyników II Przeglądu Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Orkiestr Sił Powietrznych odbyło się na rynku wobec tłumnie zebranej publiczności z Kazimierza i ze świata. W kategorii: solista-instrumentalista nagrodzeni zostali: mł. chor. Grzegorz Golański z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, mł. chor. Tomasz Sagan z Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Dęblina, mł. chor. Marcin Buliński z Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Radomia, poborowi Leszek Kaczor, Roman Pełka i Maciej Szwarc z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.
Natomiast w kategorii: zespoły instrumentalne – za najlepsze uznano: Zespół Kameralny z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, Kwintet Saksofonowy z Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Koszalina oraz Trio Klarnetowe z Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Dęblina. Oni będą jesienią reprezentować Siły Powietrzne na Festiwalu Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju.

Prezentacja nagrodzonych zakończyła się wspólnym koncertem Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Dęblina i Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, podczas którego znane wojskowe standardy nuciła licznie zgromadzona publiczność.

Agnieszka Skrzyńska
Fot. Sylwester Doraczyński
Fot. Grzegorz Szafranek

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę