Za mundurem panny sznurem

Skomentuj (3)

zobacz więcej (25)

W weekend gorąco było w Kazimierzu nie tylko z powodu słonecznej pogody. Kilkudziesięciu mężczyzn w mundurach, od których niejedna kobieta nie mogła oderwać wzroku, prezentowało na kazimierskim rynku swoje muzyczne umiejętności podczas II Przeglądu Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Orkiestr Sił Powietrznych.

Orkiestry wojskowe zda się, zadomowiły się w Kazimierzu. II Przegląd Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Orkiestr Sił Powietrznych to rozgrzewka przed wrześniowym Festiwalem Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju.

Przesłuchania konkursowe solistów i zespołów zaczęły się w sobotę w Domu Turysty PTTK. A wieczorem Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania przemaszerowała ulicami Miasteczka, kończąc defiladę pokazem musztry paradnej na Rynku Głównym. Podobna parada w wykonaniu Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Dęblina zatrzymywała uwagę turystów i miejscowych w niedzielne przedpołudnie. Obie orkiestry zagrały potem razem podczas mszy świętej w kazimierskiej farze.

Ogłoszenie wyników II Przeglądu Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Orkiestr Sił Powietrznych odbyło się na rynku wobec tłumnie zebranej publiczności z Kazimierza i ze świata. W kategorii: solista-instrumentalista nagrodzeni zostali: mł. chor. Grzegorz Golański z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, mł. chor. Tomasz Sagan z Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Dęblina, mł. chor. Marcin Buliński z Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Radomia, poborowi Leszek Kaczor, Roman Pełka i Maciej Szwarc z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.
Natomiast w kategorii: zespoły instrumentalne – za najlepsze uznano: Zespół Kameralny z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania, Kwintet Saksofonowy z Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Koszalina oraz Trio Klarnetowe z Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Dęblina. Oni będą jesienią reprezentować Siły Powietrzne na Festiwalu Solistów Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju.

Prezentacja nagrodzonych zakończyła się wspólnym koncertem Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Dęblina i Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, podczas którego znane wojskowe standardy nuciła licznie zgromadzona publiczność.

Agnieszka Skrzyńska
Fot. Sylwester Doraczyński
Fot. Grzegorz Szafranek

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Misiek (gość)
  Sam brałem udzial w takiej uroczystości i bardzo fajne przeżycie tylko gorąco w mundurze!
  duzo godzin ciężkich ćwiczen z karabinkiem!
 • Łukasz (gość)
  Mam pytanie gram na tubie es czy w przyszlpsci jest miejce sie tostac do takiej orkiestry gram juz 8 lat i ucze sie dalej.
 • AU (gość)
  Za mundurem panny sznurem ..........moze i tak bylo.......w kazdym razie ,,Orkiestry Dente,,
  .....,,Oriestry Wojskowe,, pieknie zawsze graja ...to kazdy powie ..........a ja gratuluje tu za fotografie ....... i pozdrawiam wszystkich ,,trabaczy ,, Wojskowych.AU

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę