Z Lublina będzie łatwiej

Skomentuj (4)

Do Kazimierza Dolnego można dojechać kilkoma drogami. Jedną z nich jest trasa nr 830 z Lublina przez Nałęczów, która w drugiej połowie bieżącego roku będzie remontowana. Co to oznacza dla kierowców?

Drogi dojazdowe do nadwiślańskiego Miasteczka – jakie są, każdy wie. W zasadzie wszystkie wymagają nowej nawierzchni, jeśli nie na całej długości, to przynajmniej na pewnych odcinkach. W roku bieżącym planowany jest remont trasy nr 830, czyli drogi biegnącej z Lublina, przez Nałęczów do Kazimierza Dolnego.


Kierowcy korzystający z tej trasy z jednej strony będą mieli powody do narzekania, bo prowadzone będą roboty drogowe, a to zapewne spowolni ruch, z drugiej zaś strony zadowolić ich powinien stan nawierzchni jezdni, który po zakończeniu prac na pewno ulegnie poprawie. Remont nie dotyczy jednak trasy na całej jej długości, a jedynie fragmentów - między Nałęczowem a Celejowem, czyli ok. 15 km odcinka.


Prace mają objąć cztery odcinki trasy: Nałęczów (ul. Lipowa, ul. 1 Maja, ul. Armatnia Góra, ul. Paderewskiego), Wąwolnicę (ul. Lubelska, ul. Zamkowa, ul. Puławska), fragment jezdni (2,5 km) między Nałęczowem i Wąwolnicą oraz odcinek (8,3 km) między Wąwolnicą a Celejowem.

Jak zapowiada Wojewódzki Zarząd Dróg, remont planowany jest na drugą połowę bieżącego roku. W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja projektowa, która ma być gotowa na przełomie kwietnia i maja. Wtedy też do sprawy powrócimy.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Paweł
  To mniej więcej jak droga ekspresowa s-17 z Warszawy do Hrebennego, czyli z Lublina do Kurowa (do Piask już jest, a z Lublina do Kurowa jest maks. 30 km, a do Hrebennego nie będzie wcale). Tutaj droga z Lublina do Kazimierza, czytaj: z Nałęczowa do Celejowa, czytaj: fragmenty między Nałęczowem,a Celejowem czyli maks. 15km. Zawsze można powiedzieć dobre i to, ale można też powiedzieć gdzie te cuda?
 • Gav
  Nareszcie jakieś próby poprawy najważniejszej drogi do Lublina, która jest przyjemnym i malowniczym szlakiem, a w tym momencie z racji na złą nawierzchnię jeździ się nią fatalnie! Na pewno dużo to da i Kazimierzowi i Lublinowi, który będzie mógł przyciągnąć więcej turystów z Warszawy, którzy od lat lubują się w Kazimierzu, a Lublin ma też bardzo wiele do zaoferowania. Pytanie tylko co z pozostałymi odcinkami tej trasy; np. Tomaszowice - Miłocin (fatalny stan nawierzchni). I skoro roboty drogowe zakończyć się mają na Celejowie, co będzie z odcinkiem Celejów - Bochotnica który teraz jest niczym ser szwajcarski. Uważam, że zarówno burmistrz Dunia jak i władze Puław powinny naprawić również ten odcinek trasy Nałęczów - Kazimierz. Pozdrawiam "portalowiczów" KazimierzDolny.pl
 • Zośka P.
  Pan Burmistrz niema teraz czasu na drogi bo wziął się za szkoły :)
 • xyz
  Bravo okoliczne miejscowości
  Ciekawe kiedy i czy woogle będą remonty w Kazimierzu.
  Wjazd do najładniejszego miesteczka w Polsce, woła o pomstę do niega...
  Ulica Tyszkiwicza, Witkiwicza, Czerniawy to tragedia dla pieszych oraz kierowaców. Pani Burmistrzu, trzeba działać...!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę