Z koncertu na koncert

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

Kwartet karnetowy "Claribel" oraz Kwartet Mariusza Bogdanowicza koncertowali w piątek w kazimierskich restauracjach na zaproszenie miejscowych przedsiębiorców.
W domu restauracyjnym Barbary i Cezarego Sarzyńskiego wystąpił z dwugodzinnym koncertem muzyki filmowej lubelski Kwartet karnetowy „Claribel”. Można było usłyszeć muzyczne standardy z filmów polskich i amerykańskich. Interesująco zabrzmiał zaaranżowany przez Krzysztofa Rogowskiego na kwartet klarnetowy polonez Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, ale najlepiej – muzyka filmowa autorstwa George’a Gershwina, którą muzycy wykonali także na bis. Jednak największymi brawami publiczność nagrodziła zespół za tanga. Koncert zakończył minikonkurs muzyczny dla dorosłych i dzieci, w którym nagrody stanowiły słynne koguty Cezarego Sarzyńskiego – tymi specjałami został obdarowany także kwartet.

Kwartet klarnetowy „Claribel”, który tworzą muzycy Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie: Andrzej Schab, Jaremi Zienkowski, Krzysztof Rogowski i Dariusz Dąbrowski.

Zaraz po zakończeniu koncertu klarnetowego można było w ogródku Knajpy „U Fryzjera” posłuchać muzyki jazzowej w wykonaniu Kwartetu Mariusza Bogdanowicza. Impreza mimo deszczu cieszyła się także dużym powodzeniem publiczności w różnym wieku.


Mariusz Bogdanowicz Quartet tworzą: Mariusz Bogdanowicz - kontrabas, Adam Wendt - saksofon tenorowy i sopranowy, Artur Lesicki - gitary, Piotr Biskupski – perkusja. Leader zespołu – Mariusz Bogdanowicz to ceniony kompozytor i aranżer, autor i wykonawca muzyki do filmu Janusza Kijowskiego "Maskarada". Komponuje muzykę do tekstów Jana Wołka i Justyny Holm. Zajmuje się również publicystyką. Prowadzi działalność pedagogiczną. Współpracował z Deborah Brown, Michelle Hendricks, Urszulą Dudziak, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Kurylewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Sławomirem Kulpowiczem, Maciejem Strzelczykiem, Lorą Szafran.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • klarnecista (gość)
    ja myśle że oni nie umieja grać.kupiłem płytę i myślę że zmarnowałem pieniądze.cóż za niskie loty?muzyka z "Pana Tadeusza"...dlaczego nie zagrają choćby "Petit Quartett"p.Harveya nie mówiąc już o historii tanga.trudne??nawet permanentny pijak Jacek Sribniak zrobił to ze swoimi uczniami.panowie pracujcie bo to co teraz gracie to żenada.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę