Szalom! Kazimierzu!

Skomentuj (5)
Kazimierskie Lato Filmów to nie tylko filmy. To także imprezy artystyczne towarzyszące pokazom kinowym. Imprezy oficjalne, ale i samorodne, jak na przykład występ lubelskiej grupy Szalom.
Późny czwartkowy wieczór w Kazimierzu nad Grodarzem. Mały rynek. Festiwalowe kino pod księżycem. Publiczność czekająca na "Zostaję!" w reżyserii Diane Kurys. Ktoś brzdąka na gitarze. Ktoś śpiewa. Gdzieś – dźwięki klarnetu? Instrument nietypowy jak na to miejsce...

Pod "Antałkiem" – grupa młodych ludzi gra muzykę klezmerską. To Szalom – młody lubelski zespół wywodzący się z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie, od niedawna związany z kawiarnią "Szeroka 28" w Lublinie. Na czas festiwalu filmowego muzycy przenieśli się do Kazimierza Dolnego, gdzie można ich posłuchać między innymi w ogródku grillowym Cezarego Sarzyńskiego codziennie o 16.00 do niedzieli.

Tego typu muzyka doskonale wpisuje się w charakter Miasteczka nad Wisłą, które oprócz tego że jest lubelską perełką renesansu ma swoją żydowską przeszłość – przed wojną Żydzi stanowili połowę jego mieszkańców.

Skład zespołu:
Emilia Jarmoszewicz – fagot
Max Młynek – saksofon
Paweł Gorzel – gitara
Jaś Michalec – trąbka i śpiew
Mikołaj Wójcik – klarnet, śpiew

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • zaraza (gość)
  Mikołaja Wócika spotkałam ostatnio w Krakowie... gdzie go można spotkać? Mam świetną prop. Pozdrawiam
 • Basia (gość)
  Mikołaj Wójcik ma fajke po churchilu, 10 000 funtów za koncert, chryslera 300c..........a ja mam gacie po tacie.........WÓJCIK! TY SZPANERZE!
 • mmmmmm (gość)
  Znam Was już jakis czas.W takim składzie jeszcze Was nie słyszałam ale na pewno jest super.POWODZENIA!!!!!!!!
 • Di Mezinke (gość)
  Kochana Justynk...krytykuje się tylko wtedy i tylko wtedy jak się jest obeznanym w temacie(nie pisze się wtedy 'bzdur' o trzymaniu dźwięków czy coś w tym stylu) gdybyś się wsłuchała porządnie w najlepsze grupy klezmerskie Świata, to nie gadałabyś takich rzeczy. Awięc włącz sobie płytę Britney Spears albo coś w tym stylu i baw się dobrze. Pozdrowienia
 • Justyna (gość)
  Moim zdaniem zespół Szalom jest dnem totalnym, muszą się wiele uczyć żeby grać w takiej restauracji u Sarzyńskiego.Trębacz nie może wydobyć naiprostrzego dzwięku, a klarnecista niech poświczy troche długich tonów.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę