XI Lato Filmów w ... Toruniu?

Skomentuj (40)
Jak podaje oficjalny serwis internetowy Urzędu Miasta w Toruniu - w konkursie na realizację w Toruniu w latach 2005–2007 cyklicznej imprezy filmowej o zasięgu międzynarodowym złożyło swoją ofertę między innymi Biuro Promocji i Mediów Filmar z Warszawy – organizator Festiwalu Filmowego "Lato Filmów" w Kazimierzu Dolnym. Czyżby to miało oznaczać, że X jubileuszowy festiwal był w Kazimierzu ostatnim?...
Efektem konkursu ogłoszonego przez władze miasta Torunia ma być stworzenie tam imprezy filmowej o zasięgu międzynarodowym, której ranga pozwoli na wpisanie jej do kalendarza stałych wydarzeń kulturalnych miasta i regionu. Na finansowanie tego zadania Toruń zamierza przeznaczyć kwotę 250 tysięcy złotych rocznie. To dawne miasto wojewódzkie stanowi ogromną konkurencję dla Kazimierza, który nawet nie jest współorganizatorem "Lata Filmów".

Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła – na razie władze Torunia zapoznały się z ofertami kandydatów. Na początku września planowane jest jeszcze spotkanie z przedstawicielami obu oferentów - Konkurentem Filmaru w tym konkursie jest jedynie Stowarzyszenie Filmforum z Poznania.

Na razie Filmar nie chce komentować swojej decyzji ani tego, czy festiwal filmowy z Kazimierza wyjedzie, zaznaczając, że – kiedy tylko podjęte zostaną konkretne ustalenia – wyda stosowne oświadczenie w tej sprawie. Czy sprawdzą się zatem rozpowszechniane jeszcze w czasie trwania tegorocznego festiwalu plotki o przeniesieniu "Lata Filmów" w inne miejsce – okaże się już wkrótce…

Skomentuj


Dodane komentarze (40)

 • amelka (gość)
  "kazimierzowcy" wszystkich miast- złączmy się! Jakkolwiek nie nazywałby się festiwal, czyńmy go nadal największym stawiając się, jak zwykle, w Kaziu naszym kochanym. Nawet jesli, tradycyjnie, będzie problem z dotarciem do prysznica;)) jak to wyśpiewaliśmy kiedyś z kumplami na koncercie w Klubie Festiwalowym- "Dolny Kazimierz, nie ruszaj Kazia, bo zginiesz!"
 • marucha (gość)
  Elizo, naprawdę mieszkasz w mieście, które najpierw wywala festiwale, a potem je kradnie innym? Wyrazy współczucia, niedługo pewnie połozycie i tę imprezę.
 • eliza (gość)
  tu eliza z Torunia. Festiwal juz jest NASZ...heheheheh. i bedzie bosko bo boskie jest moje miasto:)
 • Gem (gość)
  Przeniesienie "festiwalu" filmowego nie jest najlepszym pomysłem i napewno straci na tym miasto. Niech jednak przyjezdni zastanowią się jak wyglądają noce dla mieszkańców podczas lata filmów nie mówiąc już o tym, że nie można nawet na chwilę opuscić domu. Po powrocie można zastać PUSTE ściany...
 • Aleksandra (gość)
  nieeee!! to nie to samo! Tak jakby przeniesc festiwal z Cannes do np. Lyonu...
 • ganaga (gość)
  wszyscy wyrażają swoją opinię o nieprzenoszeniu festiwalu, ale czy z tym naprawde da się coś zrobić?Czy to już postanowione?przeciez z władzą nie wygrasz...
 • agat (gość)
  poza tym w Toruniu nie mozna kupić kogutów..są tylko pierniki :)
 • agat (gość)
  Torun? a gdzie rynek? studnia? łódź Wikingów nad Wisłą? namioty? ukochane kafejki? szczerze mówiąc dawno nie słyszałam tak absurdalnego pomyslu...ludzie przyjeżdżają do Kazimierza bo go kochaja..i kochają oglądać filmy właśnie w takiej atmosferze!!!! cały rok z niecierpliwością czekam na moment gdy wsiadam w autobus do Kazimierza! w Toruniu mieszkam całe życie...na co teraz będę czekać? i ja i wielu innych ludzi...mam nadzieję że przeczytają to ludzie którzy wymyślili takie zmiany - nie zabierajcie fesiwalu do Torunia! TO NIE TO SAMO!!!
 • marita (gość)
  Kazimierz jest najbardziej zaczarowanym miejscem na świecie i to właśnie podczas Lata Filmów to odkryłam!!!!! lubie Torun ale to zdecydowanie nie ten klimat....NIE MOZECIE TEGO ZROBIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • awa
  Festiwal musi byc w Kazimierzu! Jwst niepowtarzalny i jedyny, tylko tam jest taka atmosfera i takie wspaniałe ogladanie filmow
 • wiola (gość)
  wcale mi sie ten pomysl nie podoba, w Kazimierzu jest specyficzny klimat na tego typu impreze.ludziom tez sie nie spodoba!!!
 • Maksik (gość)
  zdrowo się czujecie????????????????????????
  nie wolno Wam tego zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  mam gdzieś Toruń, nie mam zamiaru tam jeździć na Lato Filmów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
 • madziura (gość)
  nie wyobrazam sobie tego festiwalu w zadnym innym miejscu..:(
 • Generał Bieniek (gość)
  Ej tam, bez paniki, nie sadze, zeby filmar zupelnie zrezygnowal z Kazimierza, za dlugo promowal to miejsce, zeby tak latwo z tego zrezygnowac. Nawet jesli cala para pojdzie w Torun, to w Kazimierzu zostanie jakas mniejsza impreza, przykrojona do lokalnych mozliwosci. Byc moze uda sie wreszcie pogodzic interesy mieszkancow i przedsiebiorcow. No i moze wreszcie wojewodzki wydzial kultury dostrzeze impreze i sypnie groszem. A dla kinomanow sam zysk, bo co dwa festiwale, to nie jeden.
 • warszawiak (gość)
  Organizatorzy powinni przeczytać te komentarze !!
  Może zrozumieją, że Lato Filmów i Kazimierz Dolny to jedno !!
 • ktos (gość)
  beznadziejny pomysł lato filmów w kazimierzu i tylko tu tu jes to cos specyficzny klimat i w ogóle kto wpadł na taki głupi pomysł
 • Jadwisia (gość)
  Macie inaczej w głowach!!!!!!!!!
  Jak można przenieść taką imprezę do nas do Torunia, nasze miasto do czegoś takiego nie pasuje.
  Dajcie spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
 • Łukasz z Wawy (gość)
  Dajcie spokój z przenoszeniem festiwalu. To najgłupszy pomysł o jakim słyszałem. Kazimierz jest najlepszym miejscem na taką imprezę.
  Zyję tylko sierpniem i przyjazdem do Kazimierza.
 • Kazimierzanka (gość)
  Moim zdaniem przeniesienie tej imprezy to beznadziejny pomysł. W szczególności, iż Kazimierz z tego słynie i przez okres trwania festiwalu bardzo dużo nasze miasto na tym zarabia.
  Ludzie chcą i przyjeżdżają, więc nie psujcie zabawy!!!
 • Tilia_Regina (gość)
  Toruń już miał jeden znakomity festiwal i musiał on uciekać do Łodzi!!! Nie dajcie zabrać tego Festiwalu!!!!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę