Wystawa prac Jana Mroza

Skomentuj (2)

Już od najbliższej soboty w Piekarni Sarzyński będzie można obejrzeć wyjątkową ekspozycję zdjęć z Japonii, Indii i Etiopii. To część prac z cyklu powstałego w trakcie trzech podróży do Azji i Afryki od końca 2011 roku. Ich autorem jest Jan Mróz, dziennikarz telewizyjny, wielbiciel Azji, pasjonat fotografii, zapalony podróżnik.

Fotografie z Japonii pokazują przede wszystkim historyczną dzielnicę Kioto - Gion. To jedno z ostatnich miejsc, gdzie zobaczyć można Maiko - gejsze praktykantki. Fascynujące młode dziewczęta z pobielonymi twarzami, karmazynowymi ustami spacerujące ulicami Gion w pstrokatych kimonach to kwintesencja Japonii.

Cykl z Indii przedstawia kolory Radżastanu - półpustynnego stanu w północno-zachodnich Indiach, z całą pewnością jednego z najpiękniejszych miejsc na całym subkontynencie. Większość zdjęć wykonano w okolicach świętego jeziora w Puszkarze, do którego wsypano prochy ojców założycieli Indii - Mahatmy Gandhiego i Jawaharlala Nehru.

Etiopia - republika położona w Rogu Afryki, drugi kraj po Armenii, który oficjalnie przyjął chrześcijaństwo, ojczyzna kawy, niezwykłe miejsce, w którym chrześcijanie i muzułmanie żyją w pokoju. Zdjęcia prezentują zarówno mieszkańców gór Semien - jednego z najwyższych pasm górskich w Afryce, jak i jaskrawe kolory muzułmańskiego Hararu.    

Każde z tych zdjęć może pojawić się u Państwa w domu – istnieje możliwość ich zakupu.

 

Tekst: Iga Sarzyńska

Foto: Jan Mróz

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę