Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca

Skomentuj (4)

zobacz więcej (9)

Po raz czwarty młodzież z okolicznych szkół gimnazjalnych przemierzyła szlaki rajdu gwiaździstego gromadząc się w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu nad Wisłą.

Około 200 gimnazjalistów z Kazimierza, Puław, Zarzecza, Nałęczowa już po raz czwarty wyruszyło 28 kwietnia br. na trasy Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”. Przewodnikami po drogach i bezdrożach Ziemi Kazimierskiej byli pracownicy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, nauczyciele z Zespołu Szkół nad Wisłą i uczniowie – członkowie Koła Młodych Miłośników Starego Kazimierza Dolnego. Po raz pierwszy jeden ze szlaków rajdu zaczynał się u stóp parchackiej Góry Trzech Krzyży, gdzie w połowie maja br. odbędzie się uroczyste odsłonięcie dębowych krzyży upamiętniających tę XIX wieczną fundację księżnej Czartoryskiej.

Impreza u Koszczyca miała tradycyjnie charakter krajoznawczo – turystyczno – sportowy. W szkolnej pracowni multimedialnej pracownik Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i zarazem nauczyciel geografii w szkole nad Wisłą – Andrzej Pawłowski wygłosił odczyt dla nauczycieli o Górze Trzech Krzyży w Parchatce. Potem – konkurs ekologiczny. Na boisku szkolnym po rajdzie miały miejsce konkurencje sportowe, takie jak dwubój siłowy, tor przeszkód czy budzące wiele emocji – przeciąganie liny. Największym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez uczniów technikum mechanicznego w ramach prac dyplomowych – strzelnica, gdzie odbywała się jedna z konkurencji manewrów wojskowych – strzelanie z karabinków pneumatycznych. Drużynowo najlepsi okazali się gimnazjaliści z Puław i Kazimierza. Po zakończeniu sportowych zmagań można było uzupełnić wydatkowane na boisku kalorie przy ognisku, gdzie serwowano pieczone kiełbaski i napoje.

Po raz kolejny wszystkie szlaki znów skupią się u Koszczyca – za rok.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę